Autor: PGE Skra

Karol Kłos: Wszyscy szliśmy w jednym kierunku

Karol Kłos był kapitanem reprezentacji Polski podczas turnieju finałowego Ligi Narodów w Chicago. Nasi kadrowicze wywalczyli brązowe medale, które są traktowane jak złote!

Środkowy PGE Skry bardzo dobrze dowodził znacznie mniej doświadczonymi graczami, ale sam notował doskonałe występy. - To była ekipa młodych chłopaków, którzy chcieli coś udowodnić, ale przede wszystkim sobie. Chcieli cieszyć się i grać jak najlepiej - walczyć o każdą piłkę. Nie patrzyli na wynik, nakręcali się tym i to była drużyna, gdzie wszyscy szli w jednym kierunku. W tym tkwi fenomen tej drużyny. Mimo że nie udało się wygrać półfinału, to od razu byliśmy gotowi na mecz o trzecie miejsce z Brazylią - mówi Kłos na oficjalnym kanale Polskiej Siatkówki na YouTube.

Warto dodać, że gratulacje do naszych siatkarzy spływały nie tylko z Polski. - Spotkaliśmy trenera reprezentacji Rosji, który pierwszy wyciągnął do nas rękę. Mimo że to oni wygrali turniej, powiedział, że graliśmy świetnie. To bardzo miłe, gdy dostaje się takie gratulacje od najlepszych - mówi Kłos.

Cały wywiad na kanale Polskiej Siatkówki na YouTube.