Autor: Maciej Nowocień

Karol Kłos: Reprezentacja Polski ma coś do udowodnienia

W czwartek siatkarze reprezentacji Polski rozpoczną walkę w mistrzostwach Europy. - Mamy mocny i równy skład - uważa Karol Kłos, środkowy PGE Skry.

Mistrzostwa Europy będą ostatnią imprezą reprezentacyjną w tym sezonie. Przypomnijmy, że w składzie Polski znaleźli się Grzegorz Łomacz i Mateusz Bieniek. - Myślę, że nasza reprezentacja ma coś do udowodnienia. Fajnie, jak ma się za chwilę okazję na odkucie, bo przecież niewiele czasu minęło od igrzysk olimpijskich. Mam nadzieję, że chłopaki to udowodnią, bo to będzie dobre dla nas wszystkich, czyli całej Polskiej Siatkówki. I tego im serdecznie życzę - mówi Karol Kłos, środkowy PGE Skry, który jeszcze niedawno grał w reprezentacji Polski.

W grupie Polacy zagrają z Serbią, Portugalią, Belgią i Ukrainą. - Z grupy wyjdziemy na pewno. Mamy równy i mocny skład, dlatego ten maraton grupowy nie będzie nam straszny. Granie na wyższym poziomie zacznie się dopiero w fazie pucharowej. Mam nadzieję, że chłopaki rozegrają półfinał i finał w Katowicach i… wygrają! - kończy Kłos.

Z kolei Mihajlo Mitić, rozgrywający PGE Skry, który dopiero co opuścił zgrupowanie reprezentacji Serbii, uważa, że trudno wyrokować, ale… - Na pewno najmocniejszymi zespołami będą Polska, Francja, Rosja, Serbia, Słowenia i to pewnie oni powalczą o medale - mówi Serb. - Ale może ktoś zaskoczy? Może będzie to Bułgaria. To dobra drużyna, ale myślę, że te wcześniejsze znajdą się w strefie medalowej. Polska to faworyt numer jeden. Gra u siebie, jest jedną z najlepszych ekip. Do tego nie zdobyła medalu na igrzyskach, więc teraz będzie miała na to szansę.

Mistrzostwa Europy odbędą się w dniach 2-19 września.

Sponsorem strategicznym klubu PGE Skra Bełchatów jest PGE Polska Grupa Energetyczna.