Autor: Biuro prasowe

Karol Kłos odchodzi z PGE Skry Bełchatów

Po 13 latach spędzonych w PGE Skrze po zakończeniu sezonu 2022/2023 środkowy Karol Kłos odchodzi z zespołu z Bełchatowa.

Trzy mistrzostwa Polski, dwa srebrne i dwa brązowe medale mistrzostw Polski, trzy Puchary i cztery Superpuchary Polski, srebrny i brązowy medal Ligi Mistrzów, srebrny i brązowy medal Klubowych Mistrzostw Świata – Karol Kłos jest jednym z najbardziej utytułowanych zawodników w historii PGE Skry Bełchatów. Swój pierwszy kontrakt z klubem z Bełchatowa podpisał w 2008 roku, ale od razu został wypożyczony do AZS-u Politechnika Warszawska, gdzie spędził dwa lata. Przed sezonem 2010/2011 dołączył do PGE Skry i do tej pory nieprzerwanie – przez 13 kolejnych sezonów – bronił jej barw.


 

Nadszedł jednak koniec tej pięknej, bogatej w sukcesy historii. Po sezonie 2022/2023 Karol Kłos opuszcza PGE Skrę. Oficjalne pożegnanie utytułowanego zawodnika odbyło się kilkanaście dni temu przy okazji ostatniego spotkania drużyny z Bełchatowa w bieżących rozgrywkach. Zgromadzeni w hali Energia kibice mogli podpisywać się na specjalnej gigantycznej koszulce, która następnie trafiła do siatkarza. Trykot z jego nazwiskiem zawisł również w honorowym miejscu w hali – tuż obok koszulki innej legendy zespołu PGE Skry – Mariusza Wlazłego. Na telebimie puszczono okolicznościowy film przygotowany dla Karola, a za godne reprezentowanie żółto-czarnych barw przez 13 sezonów podziękowali mu p.o. prezesa zarządu klubu Piotr Bielarczyk i wiceprezes Radosław Marzec.


Karolu, dziękujemy za 13 lat spędzonych w PGE Skrze, wszystkie sukcesy, których byłeś współautorem i życzymy Ci powodzenia w dalszej sportowej karierze!