Autor: Biuro Prasowe

Kamil Nalepka nadal w sztabie PGE GiEK Skry

Przed Kamilem Nalepką drugi sezon w sztabie szkoleniowym PGE GiEK Skry Bełchatów. W sezonie 2024/2025 Nalepka pozostanie asystentem trenera Gheorghe Crețu.

Początki kariery Kamila Nalepki sięgają Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Spale, gdzie był członkiem sztabu szkoleniowego tamtejszych drużyn. Następnie dołączył do pierwszoligowego AZS-u AGH Kraków. W PlusLidze zadebiutował w sztabie szkoleniowym LUK-u Lublin.

Kamil Nalepka ma bogate doświadczenie w pracy z reprezentacją Polski, zarówno na poziomie juniorskim, jak i seniorskim. W kadrze juniorskiej współpracował z doskonale znanym bełchatowskim kibicom Michałem Bąkiewiczem. Wraz z tą reprezentacją Polski sięgnął po brązowy medal mistrzostw Europy U-18 (2020) oraz mistrzostwo świata U-19 (2021).

Kamil Nalepka pełnił rolę trenera współpracującego oraz statystyka w sztabie szkoleniowym Nikoli Grbicia. Z seniorską reprezentacją Polski zdobył złoty i brązowy medal Ligi Narodów oraz wicemistrzostwo świata. Wraz z biało-czerwonymi zdobył brąz w Lidze Narodów 2024. Już w lipcu czeka go kolejne wyzwanie – igrzyska olimpijskie w Paryżu.

Kamil dołączył do sztabu szkoleniowego PGE GiEK Skry Bełchatów przed sezonem 2023/2024 jako asystent trenera Andrei Gardiniego. W nadchodzącym pełnił będzie tę funkcję w sztabie Gheorghe Crețu.