Autor: Biuro Prasowe

Kajetan Marek nowym libero PGE GiEK Skry Bełchatów

Kajetan Marek dołączył do PGE GiEK Skry Bełchatów. 29-letni libero, będący wicemistrzem Tauron 1. Ligi, w sezonie 2023/2024 będzie reprezentował barwy bełchatowskiej drużyny.

Kajetan Marek to 29-letni libero, wychowanek BBTS-u Włókniarz Bielsko-Biała. W przeszłości z drużyną z Bielska-Białej z powodzeniem występował w rozgrywkach Młodej Ligi, sięgając przy tym w sezonie 2016/2017 po wicemistrzostwo Polski U23. W sezonie 2017/2018 dołączył do pierwszoligowego BBTS-u Bielsko-Biała, w którego barwach rozegrał 81 ligowych spotkań. W sezonie 2021/2022 libero związał się z drużyną MKS Będzin i reprezentował jej barwy przez dwa sezony, rozgrywając 45 spotkań. Wraz z będzińską drużyną Kajetan Marek dwukrotnie sięgnął po wicemistrzostwo Tauron 1. Ligi. W sezonie 2022/2023 znalazł się na pierwszym miejscu w rankingu najlepiej przyjmujących zawodników Tauron 1. Ligi, uzyskując pozytywne przyjęcie na poziomie niespełna 62%.

Jak podkreśla Kajetan, reprezentowanie barw PGE GiEK Skry Bełchatów jest dla niego dużym wyróżnieniem - Dołączenie do takiej drużyny, jak Skra Bełchatów jest dla mnie bardzo ekscytujące i emocjonujące. To dla mnie duże wyróżnienie, że klub zdecydował się zaproponować mi kontrakt i traktuję to jako swoistą nagrodę za ostatnie sezony. Za czasów mojej młodzieżowej przygody z siatkówką, Skra była na absolutnym topie i wówczas angaż w niej mógł być jedynie w sferze marzeń. Jest to dla mnie duża sprawa i postaram się dołożyć cegiełkę w pisaniu dalszej historii PGE GiEK Skry Bełchatów – powiedział libero bełchatowskiego zespołu.

Kajetan Marek jest drugim z zawodników na pozycji libero, którzy w sezonie 2023/2024 reprezentować będą drużynę PGE GiEK Skry Bełchatów. O miejsce w pierwszej szóstce przyjdzie mu rywalizować z reprezentantem Francji Benjaminem Diezem.

Kajetanie, witamy w #TeamSkra i życzymy powodzenia w nadchodzącym sezonie!