Autor: Biuro Prasowe

Jakub Rybicki zostaje w PGE GiEK Skrze

Jakub Rybicki będzie reprezentował PGE GiEK Skra Bełchatów w sezonie 2023/2024. To drugi sezon przyjmującego w bełchatowskiej drużynie.

Jakub Rybicki to pochodzący z Radomia 24-letni przyjmujący. Swoją przygodę z siatkówką rozpoczynał w zespole RCS Czarni Radom. Od 2014 r. był zawodnikiem drużyny SMS PZPS Spała, z którą w sezonie 2015/2016 zajął drugie miejsce w rozgrywkach I ligi. W 2017 r. Rybicki podpisał profesjonalny kontrakt z Czarnymi Radom. Po dwóch sezonach spędzonych w PlusLidze przeniósł się do Belgii, do zespołu Lindemans Aalst, który ostatni sezon zakończył na 4. miejscu tamtejszej EuroMillions Volley League. Wraz z belgijskim zespołem w sezonie 2020/2021 Rybicki miał okazję rywalizować w Lidze Mistrzów z drużyną Skry Bełchatów.  W sezonie 2022/2023 Rybicki dołączył do bełchatowskiej drużyny, w barwach której rozegrał 22 mecze. Najlepszym występem przyjmującego w żółto-czarnych barwach był mecz z drużyną LUK-u Lublin, w którym zdobył 8 punktów, w tym 2 punktowe bloki.

W najbliższym sezonie 24-letni przyjmujący będzie kontynuował grę w drużynie PGE GiEK Skry Bełchatów. O miejsce w składzie rywalizował będzie m.in. z zakontraktowanymi niedawno przez klub Mateuszem Miką oraz Bartłomiejem Lipińskim. – Cieszę się, że zostaję na kolejny sezon w PGE GiEK Skrze Bełchatów. Już nie mogę doczekać się kolejnych spotkań w hali Energia oraz niesamowitego dopingu naszych kibiców! Do zobaczenia – powiedział przyjmujący PGE GiEK Skry.

Jakubie, cieszymy się na kolejny wspólny sezon w #TeamSkra i życzymy powodzenia!