Autor: Marta Pawlak

Iliya Petkov: To ogromne wyróżnienie, jeśli tak utytułowana drużyna, jaką jest PGE GiEK Skra Bełchatów, oferuje ci dołączenie do niej

Do drużyny PGE GiEK Skry Bełchatów dołączył bułgarski środkowy Iliya Petkov, który podzielił się pierwszymi wrażeniami z pobytu w Bełchatowie, opowiedział czym kierował się dołączając do bełchatowskiej drużyny oraz przekazał kilka słów dla kibiców #TeamSkra.

Za tobą kilka dni w PGE GiEK Skrze Bełchatów, jakie są Twoje pierwsze wrażenia o drużynie?

Warunki w klubie są doskonałe, zaplecze sportowe, jak i organizacja. Nie mogę narzekać na atmosferę w drużynie. Od początku polubiłem się z zawodnikami oraz sztabem i wydaje mi się, że oni też szybko przyjęli mnie do drużyny.

 

Jakie czynniki sprawiły, że zdecydowałeś sie dołączyć do PGE GiEK Skry Bełchatów w trakcie sezonu? 

Jest naprawdę wiele czynników, które zadecydowały o moim dołączeniu do PGE GiEK Skry Bełchatów. Przede wszystkim PlusLiga jest jedną z najlepszych, jeśli nie najlepszą ligą na świecie. To ogromne wyróżnienie, jeśli tak utytułowana drużyna, jaką jest PGE GiEK Skra Bełchatów, oferuje ci dołączenie do niej. Decyzja o dołączeniu do Skry nie była dla mnie trudna. Miałem nadzieję, że uda mi się dołączyć do zespołu kilka dni wcześniej, jednak kwestie organizacyjne pozwoliły, żebym pojawił się w Bełchatowie dopiero teraz.

 

Wcześniej nie miałeś okazji trenować z Andreą Gardninm. Co po pierwszych treningach sądzisz o trenerze Gardinim i jego podejściu do treningów?

Naprawdę podoba mi się sposób, w który trener Gardini zarządza naszymi treningami. Nie wiem jeszcze, w jaki sposób prowadzi grę podczas meczu i jakie uwagi daje zawodnikom, jednak z tego, co udało mi się zauważyć, nie ukrywa on emocji podczas meczu, a wręcz eksponuje je na zewnątrz i jest to styl kierowania drużyną, który bardzo lubię. Wiem, że wiedza, którą posiada Andrea Gardini, jest ogromna i cieszę się, że mogę trenować pod jego skrzydłami.

 

Już w niedzielę po raz pierwszy zaprezentujesz się przed kibicami PGE GiEK Skry, co przed meczem z Aluronem CMC Wartą Zawiercie chciałbyś przekazać naszym kibicom?

Już nie mogę doczekać się, aż w najbliższą niedzielę zobaczę trybuny naszej hali wypełnione kibicami. Mam nadzieję, że będę miał okazję zaprezentować się przed miłośnikami siatkówki, którzy będą wspierać nas walce o kolejne punkty. Nie mogę doczekać się, żeby poznać uczucie grania przed kibicami PGE GiEK Skry Bełchatów.