Autor: Biuro Prasowe

Iliya, dziękujemy! Bułgarski środkowy odchodzi z PGE GiEK Skry

Bułgarski środkowy Iliya Petkov nie będzie dłużej zawodnikiem PGE GiEK Skry. Dziękujemy za reprezentowanie barw bełchatowskiej drużyny i życzymy powodzenia w dalszej karierze!

Zagraniczne wsparcie

Bułgarski środkowy dołączył do PGE GiEK Skry w trakcie sezonu. Z początkiem grudnia 2023 roku Iliya Petkov podpisał prekontrakt z PGE GiEK Skrą i pojawił się w Bełchatowie, aby przejść testy medyczne. Następnie podpisał kontrakt z żółto-czarnymi. Dołączenie środkowego do bełchatowskiej drużyny było odpowiedzią na problemy kadrowe Skry, która na początku sezonu zmagała się z kontuzjami kluczowych zawodników.

Iliya Petkov to 27–letni środkowy, który ma na swoim koncie występy w klubach z rodzimej Bułgarii, jak i zagranicznych. W Bułgarii reprezentował barwy takich zespołów jak Dobrudża Dobricz, Neftochimik Burgas oraz Chebyr Pazardżik. Ponadto, grał także we francuskim Saint-Quentin Volley.


Miłe wspomnienia

Gdy zawodnik trafił do PGE GiEK Skry został ciepło przyjęty zarówno przez drużynę, jak i bełchatowskich kibiców. Petkov nie ukrywa, że będzie miło wspominał czas spędzony w klubie z Bełchatowa.

- Jak wiecie, dołączyłem do drużyny w trakcie sezonu, więc przede wszystkim chciałbym podziękować chłopakom za to, jak mnie przyjęli. To właśnie dzięki nim czułem się w Bełchatowie bardzo dobrze – powiedział Iliyja Petkov. – Chciałbym także podziękować kibicom, którzy niesamowicie nas wspierali, nie tylko podczas meczów domowych, ale także wyjazdowych – dodał.

Środkowy w żółto-czarnych barwach rozegrał 17 spotkań. Zapisał na swoim koncie 33 punkty, w tym dziewięć asów serwisowych oraz pięć punktowych bloków. Najlepszym występem Bułgara, pod względem zdobytych punktów był mecz wyjazdowy 25. kolejki ze Ślepskiem Malow Suwałki, podczas którego Iliya zapisał na swoim koncie osiem punktów, w tym jednego asa serwisowego oraz jeden punktowy blok.

Iliya, dziękujemy za reprezentowanie barw #TeamSkra i życzymy powodzenia w dalszej karierze!