Autor: PGE Skra

IBB Polonia Londyn trenuje w hali PGE Skry

IBB Polonia Londyn po długiej przerwie powróciła do treningów. Mistrzowie Anglii przylecieli do Polski na obóz przygotowawczy do meczu Pucharu CEV. Dzięki uprzejmości klubu partnerskiego – PGE Skry Bełchatów – w dniach 26.11-14.12.2020 podopieczni Vangelisa Koutouleasa będą korzystać z hali „Energia" i skupią się na powrocie do formy po długim lockdown'ie. Następnie udadzą się do Francji, gdzie rozegrają mecz 1/8 Pucharu CEV z serbskim zespołem OK Nis.

Londyńczycy ze względu na ograniczenia związane z epidemią koronawirusa nie mogą trenować w Anglii. Zespół po powrocie z Włoch, gdzie rozgrywał mecze Ligi Mistrzów, musiał dostosować się do panujących restrykcji i przejść w stan hibernacji. Pomimo szeregu działań podjętych na rodzimym podwórku klubowi oraz Federacji Angielskiej nie udało się wpłynąć na decyzję rządu. Jako drużyna siatkarska – nie mająca w Anglii statusu elitarnego – IBB Polonia Londyn, pomimo uczestnictwa w prestiżowym europejskim turnieju, nie uzyskał zgody na wznowienie treningów w hermetycznie zamkniętym środowisku. Włodarze klubu nie zaprzestali jednak poszukania rozwiązań. Trafnym pomysłem okazała się chęć organizacji zgrupowania w Polsce. Dzięki gościnności klubu partnerskiego – PGE Skry, londyńczycy trenują w Bełchatowie do połowy grudnia. IBB Polonia pierwsze zajęcia w hali „Energia" ma już za sobą. Szkoleniowiec drużyny oraz zawodnicy chwalą warunki, jakie zapewniła im PGE Skra Bełchatów.

– Możliwość trenowania w hali PGE Skry to dla nas wielka radość z dwóch powodów. Po pierwsze, to wspaniałe uczucie wrócić do siatkówki po tak długiej przerwie, a po drugie możliwość korzystania z profesjonalnego zaplecza sportowego w postaci hali i siłowni utytułowanego klubu jest dla nas wielkim przywilejem. Możemy poczuć się jak w pełni profesjonalna drużyna – jakbyśmy byli u siebie, a korzystanie z takich udogodnień było naszą codziennością. W Bełchatowie czujemy się bardzo dobrze – nie tylko na boisku, ale i poza nim. PGE Skra traktuje nas jak braci. Na zewnątrz prawie mróz, ale PGE Skra przyjęła nas bardzo ciepło. Dziękuję bardzo mojemu klubowi oraz naszym przyjaciołom za urzeczywistnienie tego planu – powiedział trener IBB Polonii Londyn, Vangelis Koutouleas.

Po zgrupowaniu w Bełchatowie, siatkarze ze stolicy Anglii przeniosą się do Montpellier, by rozegrać Puchar CEV. W tym roku, ze względu na panującą epidemię, formuła rozgrywek została zmieniona. Drużyny w zamkniętych grupach rozegrają spotkania 1/8 i 1/4 Pucharu CEV. W grupie z IBB Polonią Londyn znalazły się Montpelier, OK Nis oraz Mladi Radnik Pozarevac. Mistrzowie Anglii swój mecz rozegrają 15 grudnia z OK Nis i jeśli pokonają przeciwnika 17 grudnia powalczą o awans do półfinału ze zwycięzcą meczu pomiędzy drużyną z Francji i Serbii.

– PGE Skra z entuzjazmem zareagowała na naszą propozycję dotyczącą organizacji obozu przygotowawczego w Bełchatowie. Zbudowani wspaniałymi doświadczeniami z przeszłości w zakresie bełchatowsko-londyńskiej współpracy cieszymy się, że w kolejnym tak newralgicznym momencie możemy liczyć na ich wsparcie. Jestem przekonany, że to tylko umocni naszą więź i przyniesie wymierne korzyści obu klubom oraz partnerom biznesowym. Wiemy, że PGE Skra ma przed sobą ważne mecze w Lidze Mistrzów oraz na rodzimym podwórku, na których muszą się skupić, dlatego tym bardziej doceniamy ich zaangażowanie i pomoc oraz trzymamy kciuki za ich występy – powiedział prezes IBB Polonii Londyn, Bartek Łuszcz.

– Na przestrzeni lat PGE Skra wielokrotnie występowała na arenie międzynarodowej, również z sukcesami. Dlatego doskonale wiemy, jak ważne jest przygotowanie do meczów czy turniejów Ligi Mistrzów lub Pucharu CEV. Gdy otrzymaliśmy zapytanie od naszych przyjaciół z IBB Polonia London z możliwością wykorzystania hali Energia do trzytygodniowego zgrupowania, nie wahaliśmy się ani chwili. Od lat nasza współpraca jako klubów partnerskich jest udana, a ta sytuacja tylko potwierdza, że możemy liczyć na swoją wzajemną pomoc. My powoli szykujemy się do kolejnej edycji Ligi Mistrzów, a naszym przyjaciołom z Londynu życzymy powodzenia w Pucharze CEV – mówi Konrad Piechocki, prezes KPS Skra Bełchatów S.A.

IBB Polonia Londyn w 2016 roku w meczu Pucharu CEV Challenge pokonała w hali „Energia" węgierską w pełni profesjonalną drużynę FINO Kaposvar SE i w historyczny sposób awansowała do kolejnej rundy. Sukcesem w Bełchatowie IBB Polonia Londyn zrobiła duży krok w stronę obecności na arenie międzynarodowej i rozpoczęła proces wprowadzania Londynu na siatkarską mapę świata.

Sponsorem strategicznym klubu PGE Skra Bełchatów jest PGE Polska Grupa Energetyczna.