Autor: PGE Skra

Grzegorz Łomacz: Stęskniłem się za kadrą

Siatkarze reprezentacji Polski w piątek rozpoczną walkę w Lidze Narodów w Rimini. - Teraz zaczyna się poważne granie, a za czymś takim na pewno tęskniłem - mówi Grzegorz Łomacz, rozgrywający reprezentacji Polski i PGE Skry.

Czas reprezentacyjny rozpoczął się na dobre. Tęskniłeś za biało-czerwonymi barwami?
Grzegorz Łomacz: - Jasne, że tak! Poprzedni sezon reprezentacyjny był dziwny, ale i tak fajnie, że mieliśmy okazję spotkania się w Spale na luźne zgrupowania. To scaliło nas jako zespół. Teraz zaczyna się poważne granie, a za czymś takim na pewno tęskniłem.

Odpocząłeś choć przez chwilę po długim sezonie ligowym?
- Tak, fajnie było spędzić te dziesięć wolnych dni z córką i narzeczoną. Przez ten czas naładowałem trochę baterie i teraz zasuwamy razem na kadrze.

Czeka was miesiąc w tzw. bańce. Jak ze sobą wytrzymacie?
- Sami do końca nie wiemy, jak to będzie dalej wyglądało od środka. Nie chcemy jednak narzekać. Jesteśmy pozytywnie nastawieni i jakoś ze sobą wytrzymamy. Tak jest od paru lat w podobnym składzie, więc większych zgrzytów tutaj nie ma.

A jeśli chodzi o częstotliwość spotkań? Kadrę czekają małe maratony.
- Jesteśmy przyzwyczajeni do takiego terminarza. Mamy szeroki i wyrównany skład. Te mecze zostaną tak porozkładane, by nikt nie odczuł jakiegoś przeciążenia.

Czuć wewnętrzną rywalizację o bilety do Tokio na poszczególnych pozycjach?
- Rywalizacja w tej grupie była, jest i będzie, ale jest to wszystko na zdrowych zasadach. Każdy walczy na maksa, a do Tokio pojedzie najlepszy możliwy zespół.

Sponsorem strategicznym PGE Skry Bełchatów jest PGE Polska Grupa Energetyczna.