Autor: PGE Skra

Grzegorz Łomacz: Jestem cały czas dla reprezentacji

Grzegorz Łomacz, rozgrywający PGE Skry, co prawda nie pojechał na mistrzostwa Europy, ale teraz znalazł się w kadrze na Puchar Świata. – Zawsze jestem do dyspozycji selekcjonera – zapewnia gracz.

Łomacz od dłuższego czasu jest etatowym reprezentantem Polski, a w kadrze świetnie uzupełniał się z Fabianem Drzyzgą. Selekcjoner Vital Heynen zdecydował jednak, że po wywalczeniu kwalifikacji olimpijskiej, która była priorytetem na ten sezon, rozgrywający wróci do klubu i nie pojedzie na mistrzostwa Europy.

Nie oznaczało to jednak, że sezon reprezentacyjny dla Łomacza się skończył. Siatkarz co prawda rozpoczął przygotowania w klubie, ale teraz został powołany na Puchar Świata, który odbędzie się w dniach 1-15 października w Japonii.

- Bardzo się cieszę, że znowu zostałem powołany do reprezentacji. Fajnie będzie wystąpić w Pucharze Świata. Nie pojechałem na mistrzostwa Europy, bo taka była decyzja trenera, ale cały czas jestem dla reprezentacji. Cieszę się na wyjazd do Japonii, choć nie jest to nasz priorytet na ten sezon reprezentacyjny. Jak już jednak tam lecimy, to na pewno w każdym meczu będziemy grali o zwycięstwo – mówi Łomacz.

Przypomnijmy, że oprócz Łomacza, w Pucharze Świata wystąpią również Norbert Huber, Karol Kłos, Jakub Kochanowski i Artur Szalpuk, czyli kolejni gracze PGE Skry, a w sztabie szkoleniowym znaleźli się fizjoterapeuta Tomasz Pieczko i statystyk Robert Kaźmierczak. Pełny terminarz spotkań można znaleźć TUTAJ.