Autor: Maciej Nowocień

Giganci Siatkówki: PGE Skra zwycięska!

Bardzo dobrze dla PGE Skry zakończył się pierwszy dzień turnieju Giganci Siatkówki. Bełchatowianie pokonali Fenerbahce Stambuł bez straty seta!

W piątek siatkarze PGE Skry zmierzyli się towarzysko z Berlin Recycling Volleys, a już w sobotę czekał ich wyjazd do Jelcza-Laskowic na turniej Giganci Siatkówki. Rywalami bełchatowian miały być zespoły z Turcji: Fenerbahce i Galatasaray.

Pierwszym przeciwnikiem PGE Skry było Fenerbahce, które w pierwszym secie nie prezentowało wysokiego poziomu siatkarskiego. Drużyna ze Stambułu grała bardzo niedokładnie, myliła się, a bełchatowianie to wykorzystywali. Choć w końcówce Turcy zanotowali kilka punktowych zagrywek, to ostatecznie PGE Skra zwyciężyła 25:22.

Druga partia była bardziej wyrównana, a na jej początku to Turcy prowadzili kilkoma punktami. Dopiero po asie serwisowym Karola Kłosa zrobiło się 11:11, a od tego czasu PGE Skra powiększała przewagę. Ostatecznie zwyciężyła 25:19 i prowadziła już 2:0!

Trzeci set do połowy był wyrównany, ale następnie PGE Skra wciąż prezentowała lepszą siatkówkę od Turków. Ku uciesze kibiców w Jelczu-Laskowicach bełchatowianie wygrali 3:0!

W niedzielę PGE Skra zagra z Galatasaray.

PGE Skra Bełchatów - Fenerbahce Stambuł 3:0
Sety: 25:22, 25:19, 28:26
PGE Skra: Mitić, Kooy, Adamczyk, Schulz, Sawicki, Kłos, Piechocki (libero) oraz Milczarek (libero)