Autor: Maciej Nowocień

Giganci Siatkówki: Galatasaray lepsze od PGE Skry

Zwycięstwem Galatasaray Stambuł nad PGE Skrą zakończył się turniej Giganci Siatkówki. Bełchatowianie ulegli Turkom 1:3.

Spotkanie z Galatasaray kończyło dwudniowy turniej Gigantów Siatkówki. Przypomnijmy, że w sobotę PGE Skra pokonała Fenerbahce Stambuł 3:0. W niedzielę przyszło jej zmierzyć się z innym zespołem z tego miasta, czyli Galatasaray.

Nieco podmęczeni siatkarze PGE Skry (rozgrywali trzeci sparing w trzy dni) w pierwszym secie zaprezentowali się lepiej, choć potrzebowali trochę czasu, by wejść na wysokie obroty. Wciąż w zespole wyróżniali się Dick Kooy czy Damian Schulz, a mocne zagrywki posyłał Mikołaj Sawicki. Turcy w końcówce zdołali dogonić bełchatowian, ale ostatecznie to PGE Skra wygrała 30:28.

Turcy się jednak nie poddali. W drugim secie to oni zaprezentowali się minimalnie lepiej i wygrali 25:23, a przy okazji doprowadzili do remisu 1:1. Co ciekawe, poszli za ciosem i wyszli na prowadzenie po kolejnej partii, w której również zwyciężyli 25:23.

Czwarty set, którego siatkarze PGE Skry grali już bardzo zmęczeni, również należał do siatkarzy Galatasaray. Ostatecznie to Turcy wygrali spotkanie 3:1.

Ostatni sparing przed sezonem PGE Skra zagra w czwartek, a jej rywalem będzie IBB Polonia Londyn.

PGE Skra Bełchatów - Galatasaray Stambuł 1:3
Sety: 30:28, 23:25, 23:25, 22:25
PGE Skra: Mitić, Kooy, Kłos, Schulz, Sawicki, Adamczyk, Piechocki (libero)

Sponsorem strategicznym klubu PGE Skra Bełchatów jest PGE Polska Grupa Energetyczna.