Autor: PGE Skra

Europa wraca do Bełchatowa! Przed PGE Skrą turniej Ligi Mistrzów

To będzie bardzo wyczerpujący tydzień dla siatkarzy PGE Skry. Bełchatowianie od wtorku do czwartku zagrają w turnieju Ligi Mistrzów, który odbędzie się w hali Energia. Cel? Awans do ćwierćfinału!

PGE Skra w grudniu wzięła udział w podobnych zawodach, ale w Kędzierzynie-Koźlu. Wówczas zmierzyła się z gospodarzem, czyli Grupą Azoty ZAKSA (0:3), belgijskim Lindemans Aalst (3:0) oraz Fenerbahce Stambuł (3:1). Zmagania zakończyła na drugim miejscu w grupie, a warto przypomnieć, że do ćwierćfinałów awansują zwycięzcy oraz trzy najlepsze zespoły z drugich miejsc.

- Czeka nas na pewno wyczerpujący turniej i musimy podejść do niego na jak największej świeżości. Na “dzień dobry” zagramy z Kędzierzynem, a jesteśmy jedyną drużyną, która w tym sezonie urwała im punkty. Mam nadzieję, że nasze zdrowe mentalne podejście i to, że gramy u siebie, w Bełchatowie, spowoduje, że wykrzesamy z siebie jeszcze więcej energii na ten turniej - mówi Michał Mieszko Gogol, trener PGE Skry.

Dlatego PGE Skra chce skupić się na pierwszym spotkaniu, które może okazać się kluczowe. Bełchatowianie zmierzą się z Grupą Azoty ZAKSA, a w przypadku zwycięstwa szanse wyjścia z grupy będą znacznie wyższe. Warto dodać, że w PGE Skrze coraz wyższą formę prezentuje Taylor Sander, który podczas ostatniego meczu PlusLigi z GKS Katowice zdobył nagrodę MVP.

- Liga Mistrzów będzie bardzo ważna. Chcemy odnieść zwycięstwo w każdym z trzech meczów. Teraz możemy chwilę się pocieszyć, a potem postaramy się wygrać. Czekam na kolejny trening, bo chcemy dobrze przygotować się na boje z naszymi rywalami. Świetnie będzie zagrać w naszej hali i sprawić, że klub będzie z nas dumny - mówi Sander.

Wszystkie mecze Ligi Mistrzów będą transmitowane w Polsacie Sport.

Terminarz spotkań:
wtorek (26 stycznia)
Lindemans Aalst - Fenerbahce Stambuł (godz. 18)
PGE Skra Bełchatów - Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle (godz. 20.30)

środa (27 stycznia)
PGE Skra Bełchatów - Lindemans Aalst (godz. 18)
Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle - Fenerbahce Stambuł (godz. 20.30)

czwartek (28 stycznia)
PGE Skra Bełchatów - Fenerbahce Stambuł (godz. 18)
Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle - Lindemans Aalst (godz. 20.30)

Sponsorem strategicznym PGE Skry Bełchatów jest PGE Polska Grupa Energetyczna.