Autor: Aleksandra Filipiak-Graczykowska

Energetyczny Piknik Rodzinny – utrudnienia w ruchu

Już w najbliższą sobotę 17 września w Bełchatowie odbędzie się Energetyczny Piknik Rodzinny, którego częścią będzie Parada Rowerowa – rajd rowerowy ulicami miasta. W związku z tym w godz. 15:00-17:00 wystąpić mogą utrudnienia w ruchu.

17 września w Bełchatowie pod hasłem "Każdy rower jest dobry" odbędzie się Energetyczny Piknik Rodzinny. Jednym z jego głównych atrakcji będzie Parada Rowerowa – przejazd rowerowy ulicami miasta. Rozpocznie się on o godz. 15:00, a jego trasa będzie przebiegać zgodnie z załączoną mapką.

W związku z rajdem w sobotę 17 września w godz. 15:00-17:00 wystąpić mogą utrudnienia w ruchu w obrębie ul. Lecha i Marii Kaczyńskich, ul. Czyżewskiego, ul. Staszica, ul. Goetla, ul. Piotrkowskiej, ul. Wojska Polskiego oraz ul. Kościuszki w Bełchatowie, na trasie Zdzieszulice Dolne - Kielchinów oraz Kielchinów - Augustynów, a także na ul. Południowej w Mazurach i ul. Częstochowskiej oraz ul. Mostowej w Grocholicach.

Obok Parady Rowerowej, w ramach Energetycznego Pikniku Rodzinnego dla uczestników przewidziano m.in. kuchnię dla aktywnych z Karolem Okrasą, strefę sportową PGE Skry Bełchatów oraz Akademii GKS Bełchatów, Dzień Otwarty w Miejskim Centrum Kultury oraz kino familijne w Kinie Kultura. Wydarzenia toczyć się będą przy scenie plenerowej PGE Giganty Mocy na Placu Narutowicza.

Organizatorem Pikniku jest Stowarzyszenie EKS SKRA Bełchatów, Sponsorem Głównym – PGE GiEK SA.