Autor: PGE Skra

Dusan Petković: Pomoc kolegów jest niezbędna

Dusan Petković wszedł do zespołu PGE Skry z przytupem. Rozegrał świetne spotkanie w meczu towarzyskim przeciwko Grupie Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle i pomógł w zwycięstwie 3:1, ale Serb jednocześnie studzi entuzjazm.

- Miło jest zacząć od wygranej. Uważam, że graliśmy dobrze jak na to, że wielu zawodników jeszcze nie dołączyło do naszego zespołu. W zespole rywala również brakowało kadrowiczów, dlatego drużyna nie była w tym samym składzie, jak zdobyła mistrzostwo Polski. Myślę jednak, że mamy fajną energię, więc gra układa się po naszej myśli. Mam nadzieję, że tak już zostanie – powiedział atakujący.

Zapytany o to, co sądzi na temat swojej dyspozycji w tym meczu, odpowiedział, że na jego skuteczność miała wpływ cała drużyna. - Nigdy nie jest możliwe, by jeden zawodnik dobrze zagrał bez pomocy kolegów na boisku. Szczególnie ma to znaczenie w siatkówce. Ta pomoc jest niezbędna, by każdy mógł pokazać swoje umiejętności – stwierdził Petković.

W sezonie 2018/2019 Dusan znalazł się na samym szczycie najlepiej punktujących graczy ligi włoskiej z dorobkiem 590 zdobytych „oczek”. Jego podejście do treningów daje odzwierciedlenie tego, dlaczego tak się stało. - Zdecydowanie uważam, że musimy pracować krok po kroku, by cały czas polepszać naszą dyspozycję. Musimy być skoncentrowani na codziennej pracy. A takie sparingi, jak ten, są bardzo potrzebne i pozytywnie podchodzę do tej części naszego planu przygotowań do sezonu – zakończył.