Autor: PGE Skra

Dusan Petković: PGE Skra ma wspaniałych kibiców. Dziękuję!

- Jestem pewny, że w minionym sezonie PGE Skra zagrałaby dużo lepiej przy udziale kibiców - mówi Dusan Petković, który żegna się z klubem po dwóch latach gry w Bełchatowie.

Jak podsumujesz dwa lata spędzone w PGE Skrze?
Dusan Petković: - Te dwa lata były bardzo ciężkie dla wszystkich sportowców na całym świecie, oczywiście z powodu choroby COVID-19. Szczególnie trudny był ostatni sezon, kiedy graliśmy bez kibiców. Czuliśmy taką pustkę w pewnym momencie, bo czegoś nam brakowało. Ale oczywiście z Bełchatowa zapamiętam też dobre chwile, więc podsumowując - te dwa lata były dobre.

To były twoje pierwsze sezony w PlusLidze...
- Raczej nic mnie nie zaskoczyło. Wszystkiego się spodziewałem, tym bardziej, że znałem wszystkie drużyny, zawodników, więc tak to wyglądało.

Jak wyglądał zespół przez te dwa lata?
- Mieliśmy dobrą ekipę, zarówno podczas mojego pierwszego, jak i drugiego sezonu w Bełchatowie. Mam jednak odczucie, że mogliśmy osiągnąć coś więcej. Od wielu lat śledzę poczynania PGE Skry i wiem, że cele i ambicje zawsze sięgają mistrzostwa. Myślę, że przez te dwa lata mieliśmy drużyny na mistrzostwo Polski, ale niestety czegoś zabrakło...

W PGE Skrze wywalczyłeś trzecie i czwarte miejsce w PlusLidze...
- Moją ambicją po przyjściu do PGE Skry z Włoch, oczywiście było mistrzostwo Polski. Dałem swoje sto procent dla drużyny, by to osiągnąć, ale niestety czasami to nie wystarczy.

Co możesz powiedzieć naszym kibicom?
- PGE Skra ma wspaniałych fanów i chciałbym im powiedzieć, żeby zawsze byli z klubem, także w tych słabszych momentach. Wszyscy uważają, ja jako kibic także, że bełchatowianie zawsze muszą być mistrzem lub co najmniej grać w finale. Tak się teraz nie zdarzyło, ale to powód, by kibicować jeszcze mocniej. Mam nadzieję, że w przyszłym sezonie sytuacja z koronawirusem się uspokoi i będziecie mogli śledzić mecze w hali. Jestem pewny, że przy wsparciu kibiców zagralibyśmy dużo lepiej!

Jakie masz plany na przyszłość?
- Na razie wypić kawę, zjeść lunch… (śmiech). A tak poważnie, to na razie nie wiem, co się wydarzy. Teraz chcę być z rodziną, żeby dostać nową energię. Potem zobaczymy.

Sponsorem strategicznym PGE Skry Bełchatów jest PGE Polska Grupa Energetyczna.