Autor: PGE Skra

Dusan Petković: Jestem pozytywnie nastawiony

- Jestem pozytywnie nastawiony po tym, co usłyszałem od naszego trenera - mówi Dusan Petković, serbski atakujący PGE Skry, który jest nową twarzą w drużynie.

Witaj w PGE Skrze! Opowiedz nam o swoich pierwszych wrażeniach w klubie.
Dusan Petković: - Są bardzo dobre! PGE Skra to wielki klub i to dla mnie wielkie wyróżnienie, że mogę tu być. Wszystko, co mnie spotyka w Bełchatowie jest pozytywne i nie mogę się doczekać kolejnych treningów i meczów z innymi drużynami.

Mieliście już pierwszą odprawę z nowym trenerem.
- Powiedział nam trochę o taktyce, o tym jak mamy grać i jaka jest filozofia naszej gry. Jestem pozytywnie nastawiony po tym, co usłyszałem. Jeśli wszystko pójdzie po naszej myśli, będę zadowolony.

Miałeś okazję zwiedzić miasto?
- Jestem w Bełchatowie dopiero kilka dni. Miasto jest ładne, miłe, lubię takie miejscowości. Łatwiej jest się zrelaksować, odpocząć bez korków. Nie ma wielu ludzi. Myślę, że będzie to dobry sezon. Jestem tutaj z dziewczyną, ona też jest zadowolona.

Jakie są plany PGE Skry na najbliższe tygodnie? Musicie być przygotowani do sezonu.
- Na pewno tak. Czeka nas dwa, trzy tygodnie ciężkiej pracy w siłowni i na boiskach do siatkówki plażowej. Musimy być skupieni na tej pracy i przygotować ciała do ciężkiego wysiłku, który czeka nas potem.