Autor: PGE Skra

Dušan Petković w PGE Skrze!

Dušan Petković, 27-letni serbski atakujący, który z powodzeniem występował w ostatnim sezonie w lidze włoskiej, będzie graczem PGE Skry Bełchatów. – Obserwowaliśmy tego gracza od dłuższego czasu i wierzymy, że będzie dużym wzmocnieniem – mówi prezes Skry Konrad Piechocki.

Serbski atakujący zastąpi w bełchatowskiej drużynie Renee Teppana, którego kontrakt nie zostanie przedłużony.

Petković w poprzednim sezonie występował w Argos Volley Sora i był jedną z największych gwiazd w lidze włoskiej. W sezonie zasadniczym wygrał klasyfikację najlepiej punktujących graczy, a 590 zdobytych punktów pozwoliło mu wyprzedzić choćby Wilfredo Leona, byłego gracza PGE Skry Aleksandara Atanasijevicia, czy reprezentanta Włoch Iwana Zajcewa.

– Dušan pokazał w ostatnich sezonach swoje bardzo pozytywne cechy charakteru oraz duże umiejętności. Tak jak większość serbskich siatkarzy cechuje go wola walki. Myślę, że takiego zawodnika bardzo potrzebujemy w drużynie – dodaje Piechocki.

Petković, który obecnie występuje w reprezentacji Serbii w Siatkarskiej Lidze Narodów – w sześciu tegorocznych meczach zdobył 103 punkty, co powoduje, że po dwóch turniejach jest trzeci na liście najlepiej punktujących zawodników tych rozgrywek – jest zadowolony z transferu do Bełchatowa.

– Jestem bardzo szczęśliwy, że będę częścią tego klubu. To jest dla mnie wyzwanie i i zrobię wszystko, by pomóc drużynie w osiągnięciu celów w najbliższych rozgrywkach. Obserwowałem PGE Skrę od dłuższego czasu i sądzę, że ma wspaniałych kibiców. Granie dla nich będzie wielką przyjemnością – mówi Petković.

– Wierzę, że mając obok swojego rodaka Milana Katicia Dušan szybko się zaaklimatyzuje w PGE Skrze, dzięki czemu będzie mógł pokazać pełnię swoich umiejętności i pomóc zespołowi – dodaje Piechocki.

Mierzący 202 centymetry wzrostu Petković będzie dziewiątym serbskim graczem w historii PGE Skry. Doświadczenia z gry Serbów w bełchatowskiej drużynie są raczej dobre, bo wystarczy przypomnieć nazwiska znakomitych siatkarzy, jak Srecko Lisinac, czy Aleksandar Atanasijević, którzy zachwycali kibiców w PlusLidze. W najbliższym sezonie bełchatowski zespół będzie miał dwóch graczy z serbskimi paszportami – Petkovicia oraz Milana Katicia.

Z bełchatowskim klubem żegna się estoński atakujący Renee Teppan. – Renee ciężko wchodził w sezon, ale pokazał, że potrafi pomóc drużynie w trudnym momencie. Pokazał to wbrew niesprawiedliwym opiniom pod jego adresem, że jest za słabym siatkarzem dla PGE Skry. Z całego serca życzę mu, by jak najlepiej grał i omijały go problemy zdrowotne – mówi prezes Piechocki.

Już jutro na SKRA.PL przeczytacie więcej o pobycie Renee Teppana w Bełchatowie!