Autor: Biuro Prasowe

Drugie serbskie wzmocnienie PGE GiEK Skry stało się faktem

Coraz mniej niewiadomych pozostaje w składzie PGE GiEK Skry Bełchatów na sezon 2024/2025. Pora na odsłonięcie kolejnej "karty" w talii bełchatowskiej drużyny. Zagra w niej kolejny reprezentant Serbii. Jest to Pavle Perić, który będzie dziewiątym w historii klubu Serbem, który założy żółto-czarną koszulkę.

Serbski duet przyjmujących

Nie tylko Miran Kujundzić będzie reprezentował Serbię w tegorocznej ekipie PGE GiEK Skry Bełchatów. Stabilne przyjęcie połączone ze skutecznym i potężnym atakiem prezentuje również jego kolega z kadry narodowej Pavle Perić, który postanowił podążyć za swoim rodakiem do PlusLigi. Również ten reprezentant Serbii w najbliższym sezonie dołączy do bełchatowskiej drużyny.

Pavle Perić do PGE GiEK Skry Bełchatów przenosi się z ligi włoskiej. Miniony sezon spędził w Cisterna Volley i wystąpił w 22 spotkaniach. Zdobył w nich 178 punktów, w tym 18 zagrywką. W ataku zanotował skuteczność na poziomie ponad 44% przy 327 próbach. W całym sezonie zanotował kilka wyśmienitych występów w barwach włoskiego klubu, będąc najlepiej punktującym zawodnikiem.

- Pavle to niespełna 26-letni zawodnik z dużym międzynarodowym doświadczeniem, zarówno, jeśli chodzi o pole klubowe, jak i reprezentacyjne. Liczymy, że jego umiejętności i ogranie pozwolą Skrze osiągać założone cele - podsumował transfer Serba Wiesław Deryło, prezes zarządu KPS Skry Bełchatów.

- Analizując transfer Pavle Pericia do naszego klubu, zagrał każdy aspekt. Poziom sportowy, osobowość oraz cele, które sobie stawia ten siatkarz w karierze i jak patrzy na drużynę PGE GiEK Skry Bełchatów. Szukaliśmy gracza z takim usposobieniem i odpowiednimi parametrami. Wiemy również, że nasi kibice doceniają Serbów. Już pierwsze nieoficjalne informacje o jego grze w naszej drużynie były bardzo pozytywnie odbierane - dodał Tomasz Koprowski, wiceprezes zarządu KPS Skry Bełchatów.

Duże marki w siatkarskim CV

Mający 207 cm wzrostu przyjmujący od lat gra w kadrze narodowej i jest istotną jej częścią. Jeśli chodzi o karierę klubową, przed włoskim Cisterna Volley Pavle Perić bronił barw tak uznanych drużyn, jak Fenerbahce Stambuł, z którym sięgnął po brązowy medal ligi tureckiej czy grecki Olympiakos Pireus, z którym wywalczył też srebro tamtejszej ligi. Nowy przyjmujący PGE GiEK Skry wielokrotnie występował ze swoimi drużynami na parkietach europejskich pucharów. Jest też pięciokrotnym mistrzem Serbii.

Silną stroną Pavle Pericia jest zagrywka. W swojej reprezentacji w obecnych rozgrywkach Siatkarskiej Ligi Narodów jest drugim najlepiej zagrywającym. Do tej pory asami serwisowymi zdobył w tych rozgrywkach osiem punktów. Dołożył też 42 punkty atakiem, przy skuteczności blisko 44%.

Choć z reprezentacją Serbii w turnieju interkontynentalnym nie udało mu się awansować do igrzysk, Pavle Perić i jego kadra cały czas mają szansę na bilet do Paryża. Jednak muszą po rozgrywkach Siatkarskiej Ligi Narodów zajmować wystarczająco wysoką pozycję w światowym rankingu FIVB.