Autor: Biuro Prasowe

Drugi sezon Kajetana Marka w PGE GiEK Skrze

Kajetan Marek zostaje w PGE GiEK Skrze Bełchatów! To będzie drugi sezon 30-letniego libero w żółto-czarnych barwach.

Kajetan Marek to 30-letni libero, wychowanek BBTS-u Włókniarz Bielsko-Biała. W barwach tego klubu w sezonie 2016/2017 sięgł po wicemistrzostwo Polski U-23. Pierwszym seniorskim klubem Kajetana Marka był BBTS Bielsko-Biała. Następnie związał się z drużyną MKS-u Będzin i wraz z będzińską drużyną na zapleczu PlusLigi libero dwukrotnie sięgnął po wicemistrzostwo.

Bełchatowski czas

Kajetan Marek dołączył do PGE GiEK Skry Bełchatów w sezonie 2023/2024. W tym czasie występował głównie na pozycji libero. W niektórych spotkaniach na boisku pojawiał się również jako przyjmujący, wspierając swoimi umiejętnościami linię przyjęcia bełchatowskiej drużyny.

- Kajetan Marek to zawodnik, który przez cały sezon pokazywał, jak ważne w życiu sportowca są sumienność i pracowitość. Te aspekty są kluczowe do osiągania najlepszych wyników sportowych. Cieszymy się, że również w przyszłym sezonie będziemy mogli obserwować rozwój tego zawodnika. Jesteśmy przekonani, że jego wkład w sukces drużyny będzie bardzo duży - powiedział Wiesław Deryło, prezes KPS Skra Bełchatów S.A.

Pozytywne spojrzenie w przyszłość

Sam zawodnik wierzy, że w kolejnym sezonie zobaczymy go na boisku w większym wymiarze czasu. Okazji do zaprezentowania pełni możliwości siatkarskich z pewnością mu nie zabraknie. PGE GiEK Skra Bełchatów ma przed sobą długi sezon, a umiejętności Kajetanowi Markowi nie brakuje. Warto przypomnieć, że w sezonie 2022/2023 znalazł się na czele rankingu pierwszoligowych przyjmujących.

- Miniony sezon był dla mnie wyjątkowy. Za mną pierwszy rok spędzony w PGE GiEK Skrze Bełchatów. Choć wynik nas nie zadowala, to mam nadzieję, że wyciągniemy wnioski i w przyszłym sezonie zaprezentujemy się lepiej. Wierzę, że nasza gra będzie cieszyła siatkarskich kibiców. Dlatego cieszę się, że również w sezonie 2024/2025 będę reprezentować barwy PGE GiEK Skry - podsumował Kajetan Marek.

- Kajetan był w ubiegłym sezonie ważną częścią drużyny, a energia którą emanuje wpływała pozytywnie na zespół. Cieszymy się, że nadal będzie grał w szeregach PGE GiEK Skry. Wierzymy, że w tym sezonie już w większym wymiarze - dodał Tomasz Koprowski, wiceprezes zarządu KPS Skry Bełchatów.