Autor: Biuro Prasowe

Drugi sezon Bartłomieja Lemańskiego w PGE GiEK Skrze

Bartłomiej Lemański – jeden z najlepszych środkowych sezonu 2023/2024 zostaje w PGE GiEK Skrze Bełchatów! To będzie drugi sezon 28-latka w żółto-czarnych barwach.

Pochodzący z Warszawy 28-letni środkowy swoją przygodę z siatkówką rozpoczął w stołecznym klubie KS Merto Warszawa. W ciągu swojej kariery reprezentował także AZS Politechnikę Warszawską, Asseco Resovię Rzeszów, Stal Nysę czy Eneę Czarnych Radom.  

Wraz z początkiem sezonu 2023/2024 Bartłomiej Lemański dołączył do PGE GiEK Skry Bełchatów, w której barwach rozegrał 31 spotkań, zdobywając przy tym 273 punkty.

Środkowy bełchatowian zakończył zmagania w fazie zasadniczej PlusLigi na trzecim miejscu wśród najlepszych środkowych w sezonie 2023/2024, zapisując na swoim koncie aż 71 punktowych bloków. Jego najlepszymi występami pod względem ilości punktowych bloków były starcia z KGHM Cuprum Lubin oraz GKS-em Katowice, w których zgromadził na swoim koncie po pięć „oczek” blokiem. Lemański w sezonie 2023/2024 trzykrotnie wyróżniony statuetką MVP.

Bartłomiej Lemański ma na swoim koncie występy w reprezentacji Polski. W Kadrze Narodowej prowadzonej przez Ferdinando de Giorgiego zadebiutował w 2017 r. w meczu towarzyskim z Iranem. W 2019 roku w biało-czerwonych barwach sięgał po srebrny medal Pucharu Świata. Środkowy jest również brązowym medalistą mistrzostw świata kadetów i wicemistrzem Europy kadetów z 2013 r. oraz srebrnym medalistą Letniej Uniwersjady 2019. W 2017 r. zdobył złoty medal podczas Memoriału Huberta Jerzego Wagnera oraz został wybrany najlepszym środkowym turnieju.

- Nie udało nam się awansować do fazy play-off, co od początku sezonu było naszym celem. Mimo to uważam, że mieliśmy swoje dobre momenty i w wielu spotkaniach pokazaliśmy dobrą grę – powiedział Bartłomiej Lemański. – Cieszę się, że w sezonie 2024/2025 dalej będę reprezentował barwy PGE GiEK Skry Bełchatów. Dziękuję za wsparcie wszystkim, którzy byli z nami przez cały ten czas i do zobaczenia w kolejnym sezonie – dodał.

- Bartłomiej Lemański to zawodnik, który już w minionym sezonie udowodnił swoją klasę na boisku. Dlatego bardzo nas cieszy, że w sezonie 2024/2025 nadal będzie reprezentował barwy PGE GiEK Skry Bełchatów. Jestem przekonany, że jego gra w nadchodzącym sezonie także będzie dostarczać wielu emocji naszym kibicom – powiedział Wiesław Deryło prezes KPS Skra Bełchatów S.A.