Autor: PGE Skra

Drużyna Karola zwycięska! Świetni Kłos i Huber!

Na koniec sezonu reprezentacyjnego trenerzy kadry Polski podzielili zespół na Team Karola Kłosa i Team Wilfredo Leona. Ostatecznie lepszy okazał się ten prowadzony przez środkowego PGE Skry. To był też mecz naszych środkowych!

Przypomnijmy, że w związku z faktem, że na sparingi do Łodzi nie przyjechali siatkarze z Estonii, reprezentacja Polski podzieliła się między sobą rozegrała wewnętrzny dwumecz. W niedzielę drużyny prowadzili Michał Kubiak i Fabian Drzyzga, zaś w poniedziałek "kapitanami" byli Karol Kłos, środkowy PGE Skry oraz Wilfredo Leon.

W drużynie Kłosa znaleźli się także inni siatkarze bełchatowskiego zespołu, czyli Grzegorz Łomacz i Norbert Huber. Z kolei trenerem Team Wilfredo był Michał Mieszko Gogol, na co dzień szkoleniowiec PGE Skry.

W pierwszym secie lepsza okazała się drużyna Wilfredo, która wygrała 25:21, jednak w drugiej Kłos i spółka odegrali się (25:17). W trzeciej, decydującej partii, zwyciężyła ekipa naszego środkowego (25:23) i wygrała cały mecz 2:1.

Jeśli chodzi o siatkarzy PGE Skry, to świetnie zaprezentowali się Kłos i Huber. Pierwszy z naszych środkowych zdobył osiem punktów, z czego cztery blokiem (skuteczność w ataku 67%). Jeszcze lepiej zaprezentował się Huber, który punktował aż piętnastokrotnie (sześć bloków, skuteczność ataku 58%).

Warto też przypomnieć, że z kadrą pracują również fizjoterapeuta PGE Skry Tomasz Pieczko oraz nasz statystyk Robert Kaźmierczak.

Team Karola Kłosa - Team Wilfredo Leona 2:1
Sety: 21:25, 25:17, 25:23
Team Karol: Łomacz, Śliwka, Huber, Muzaj, Kwolek, Kłos, Zatorski (libero) oraz Drzyzga, Konarski
Team Wilfredo: Komenda, Leon, Jan Nowakowski, Kurek, Fornal, Wojtaszek (libero)

Sponsorem strategicznym klubu PGE Skra Bełchatów jest PGE Polska Grupa Energetyczna.