Autor: PGE Skra

Dick Kooy oficjalnie siatkarzem PGE Skry Bełchatów

Dick Kooy, który trenuje z PGE Skrą od kilku tygodni, oficjalnie został siatkarzem bełchatowskiej drużyny. Holenderski przyjmujący z włoskim paszportem podpisał roczną umowę z klubem.

34-letni Kooy ma 202 cm wzrostu, a ostatnio występował we włoskim Itas Trentino. Wcześniej reprezentował m.in. Gas Sales Piacenza, Dynamo Moskwa, Halkbank Ankara, El-Jaish SC Ad-Dauha, ZAKSĘ Kędzierzyn-Koźle, Lube Banca Macerata, Casę Modena, VC Nesselande i Omniworld Almere. Jest również reprezentantem Holandii oraz Włoch jako naturalizowany zawodnik

Przyjmujący na swoim koncie ma wiele sukcesów. Zdobył m.in. złote medale mistrzostw Holandii i Turcji (dwa). Wygrał także Puchar Polski oraz Superpuchar Włoch i Turcji. Kooy stawał także na najniższym stopniu podium mistrzostw Włoch i Rosji. Jednym z jego największych sukcesów jest srebrny medal Ligi Mistrzów z ubiegłego sezonu.

Przez ostatnie tygodnie Kooy trenował z PGE Skrą i brał udział w przedsezonowych sparingach. Ostatecznie zarząd klubu wspólnie ze sztabem szkoleniowym zdecydował, że Holender z włoskim paszportem zostanie siatkarzem bełchatowskiej drużyny.

- Dick owocnie przepracował okres przygotowawczy z naszym zespołem i podjęliśmy decyzję o jego pozostaniu. To niezwykle doświadczony zawodnik, który zna polskie realia, bo grał już w Kędzierzynie-Koźlu. W ostatnim sezonie reprezentował natomiast finalistę Ligi Mistrzów. Myślę, że jego doświadczenie i umiejętności, szczególnie w ataku, z których jest znany, przyczynią się do sukcesów PGE Skry w przyszłym sezonie - mówi Konrad Piechocki, prezes KPS Skra Bełchatów S.A.

- To jest PGE Skra, czyli klub, który zawsze walczy o medale. W przyszłym sezonie nie będzie inaczej. Mamy silną drużynę, więc uważam, że naszym celem będzie co najmniej awans do finału PlusLigi - mówi Dick Kooy.

Sponsorem strategicznym PGE Skry Bełchatów jest PGE Polska Grupa Energetyczna.