Autor: Biuro Prasowe

Dawid Konarski żegna się z PGE GiEK Skrą

Dawid Konarski po sezonie spędzonym w PGE GiEK Skrze opuszcza Bełchatów. Atakujący rozegrał w żółto-czarnych barwach 29 spotkań i zakończył sezon na 9. miejscu wśród najlepiej punktujących zawodników w PlusLidze. Dawidzie, dziękujemy za reprezentowanie barw bełchatowskiej Skry i życzymy powodzenia w dalszej karierze!

PGE GiEK Skra Bełchatów była siódmym plusligowym klubem w karierze utytułowanego atakującego. Wcześniej Dawid Konarski występował w barwach Delecty Bydgoszcz, Asseco Resovii Rzeszów, ZAKSY Kędzierzyn-Koźle, Jastrzębskiego Węgla, Cerradu Enea Czarnych Radom oraz Aluronu CMC Warty Zawiercie. Do bełchatowskiej drużyny mistrz świata z 2014 roku dołączył przed sezonem 2023/2024.

W żółto-czarnych barwach Konarski rozegrał 29 plusligowych spotkań, zapisując na swoim koncie 488 punktów (średnio 16,83 punktu na mecz). Wśród osiągnięć atakującego w sezonie 2023/2024 wyróżnić można 32 asy serwisowe i 41 punktowych bloków.

- Chciałbym gorąco podziękować za doping i wsparcie z trybun w tym ciężkim dla nas sezonie. Nieustannie mogliśmy liczyć na wsparcie naszych kibiców, zarówno w czasie meczów domowych, jak i wyjazdowych. Bardzo dziękuję całej drużynie, klubowi i przede wszystkim kibicom, za cały sezon - powiedział Dawid Konarski.

- My również bardzo Dawidowi dziękujemy za jego zaangażowanie i starania w trakcie sezonu. Był jednym z filarów naszej drużyny przez cały czas. Jesteśmy za to wdzięczni - powiedział Wiesław Deryło, prezes zarządu KPS Skry Bełchatów. - Dawid to klasowy zawodnik, który - jak mało kto - w trudnych momentach potrafi wziąć ciężar gry na siebie. Dziękujemy, że mogliśmy na niego liczyć i życzymy powodzenia w dalszej karierze - dodał Tomasz Koprowski, wiceprezes KPS Skra Bełchatów.

Dawidzie, dziękujemy za reprezentowanie PGE GiEK Skry Bełchatów w sezonie 2023/2024! Życzymy powodzenia i do zobaczenia na siatkarskich parkietach!