Autor: Biuro prasowe

Dawid Gunia zakończył siatkarską karierę

Środkowy Dawid Gunia po sezonie 2022/2023 zakończył karierę siatkarską. Ostatnie miesiące zawodnik spędził w PGE Skrze Bełchatów – w żółto-czarnych barwach rozegrał w tym czasie 9 ligowych meczów.

Dawid Gunia urodził się 1 stycznia 1987 r. w Raciborzu. Karierę siatkarską rozpoczynał w tamtejszym AZS-ie. W 2006 r. został zawodnikiem rezerw PGE Skry Bełchatów występujących w I lidze. Następnie środkowy trafił do Asseco Resovii. Jego kolejnymi klubami były m.in. AZS Częstochowa, AZS UWM Olsztyn, AZS Politechnika Warszawska, Transfer Bydgoszcz, Cuprum Lubin i Jastrzębski Węgiel. Z tym zespołem w sezonie 2018/2019 sięgnął po brązowy medal PlusLigi.


Łącznie środkowy ma za sobą 16 sezonów w PlusLidze – ostatni spędził w zespole PGE Skry Bełchatów. W ciągu tych lat Dawid Gunia zagrał w 328 meczach, w których zdobył 1946 punktów. Najlepsze pod tym względem było dla niego spotkanie sezonu 2013/2014, kiedy występował w drużynie AZS-u Politechnika Warszawska. W wygranym 3:2 meczu z Transferem Bydgoszcz zanotował wówczas 19 punktów.

Po sezonie 2022/2023 Dawid Gunia zakończył siatkarską karierę. Oficjalne pożegnanie zawodnika nastąpiło po ostatnim domowym meczu PGE Skry z GKS-em Katowice – środkowy odebrał wówczas pamiątkową koszulkę z rąk p.o. prezesa klubu Piotra Bielarczyka i wiceprezesa Radosława Marca.

Dawidzie, dziękujemy za długie lata spędzone na siatkarskich parkietach w naszym kraju, reprezentowanie żółto-czarnych barw w ostatnim sezonie i życzymy powodzenia na dalszej drodze!


​​​​​​