Autor: Aleksandra Filipiak-Graczykowska

Dawid Gunia nowym zawodnikiem PGE Skry Bełchatów

Doświadczony środkowy Dawid Gunia w sezonie 2022/2023 będzie zawodnikiem PGE Skry Bełchatów.

Dawid Gunia urodził się 1 stycznia 1987 r. w Raciborzu. Karierę siatkarską rozpoczynał w tamtejszym AZS-ie. W 2006 r. został zawodnikiem rezerw PGE Skry Bełchatów występujących w I lidze. – Bardzo dobrze wspominam ten czas, bo wyniosłem z niego naprawdę wiele. Uczyłem się wtedy samodzielności i wytrwałości, co było bezcenne w moim późniejszym życiu. Poznałem też wówczas wielu wartościowych zawodników, od których dużo się nauczyłem – powiedział Dawid Gunia.

Następnie środkowy trafił do Asseco Resovii. Jego kolejnymi klubami były m.in. AZS Częstochowa, AZS UWM Olsztyn, AZS Politechnika Warszawska, Transfer Bydgoszcz, Cuprum Lubin i Jastrzębski Węgiel. Z tym zespołem w sezonie 2018/2019 sięgnął po brązowy medal PlusLigi.

Łącznie doświadczony środkowy ma za sobą aż 15 sezonów w PlusLidze. Zagrał w tym czasie 319 spotkaniach ligowych. W minionym sezonie był zawodnikiem zespołu Cuprum Lubin, który zakończył rozgrywki na 10. miejscu. Przez kolejny rok Dawid Gunia będzie reprezentował barwy PGE Skry Bełchatów.