Autor: PGE Skra

David Fiel wypożyczony z PGE Skry

David Fiel, środkowy PGE Skry w przyszłym sezonie będzie reprezentował francuski Tourcoing LM Volley. Oba kluby doszły do porozumienia i Kubańczyk zostanie wypożyczony na rok.

Środkowy podpisał kontrakt z PGE Skrą w trakcie minionego sezonu. Kubańczyk zastąpił wówczas Patryka Czarnowskiego, który nabawił się kontuzji kolana. Fiel szybko wkomponował się do drużyny i zagrał w jedenastu meczach PlusLigi, w których zdobył 29 punktów. Kubańczyk miał także okazję występów w Lidze Mistrzów, a przypomnijmy, że w minionym sezonie PGE Skra zakończyła te rozgrywki na trzecim miejscu.

W najbliższym sezonie Fiel zagra jednak w Tourcoing LM Volley, czyli klubie francuskiej ekstraklasy. To efekt szybkiego porozumienia w sprawie wypożyczenia z PGE Skry, bowiem drużyna z Ligue A poszukiwała nowego środkowego po kontuzji Raphaela Pascala.

Warto dodać, że Tourcoing LM Volley to trzykrotny wicemistrz kraju i trzykrotnie zdobywał też brązowy medal mistrzostw Francji. Dwa sezony temu wywalczył krajowy puchar. Warto dodać, że w sezonie 2003/2004 w Tourcoing grał Piotr Gruszka, były zawodnik PGE Skry.

Pierwszą okazję do gry Kubańczyk będzie miał 11 października, kiedy to jego nowy klub zmierzy się z zespołem Poitiers.