Autor: PGE Skra

Czterech graczy PGE Skry wystąpiło w meczu z Japonią

Trwa Puchar Świata w siatkówce, w którym występują również zawodnicy reprezentacji Polski. W biało-czerwonej kadrze znaleźli się też gracze PGE Skry, którzy przyczynili się do zwycięstwa z Japonią 3:1.

W pierwszym składzie na spotkanie z gospodarzami turnieju wyszli Grzegorz Łomacz i Norbert Huber. Z czasem na boisku pojawili się również Artur Szalpuk i Jakub Kochanowski, czyli kolejny gracze PGE Skry. Bardzo dobrze zagrał Huber, który zdobył 11 punktów (70% w ataku, dwa bloki, dwa zagrywką). Szalpuk na swoim koncie zanotował sześć (50% skuteczności, do tego punkt serwisem), a Kochanowski pięć "oczek" (50% w ataku, dwa punkty blokiem, jeden zagrywką). Grą świetnie kierował natomiast Łomacz.

Drugi mecz w Pucharze Świata rozegrał również Iran, w którego składzie jest Milad Ebadipour, przyjmujący PGE Skry. Mimo że nasz zawodnik zdobył aż 17 punktów, to jego reprezentacja uległa Egiptowi 1:3.

Kolejny mecz biało-czerwonych czeka w piątek, a ich rywalem będą Amerykanie. Irańczycy z kolei zagrają za dwa dni z Kanadą.

fot. FIVB