Autor: Biuro Prasowe

Człowiek siatkówki – Wiesław Deryło

Nowy prezes Zarządu KPS SKRA Bełchatów S.A. od ponad czterdziestu lat związany jest z bełchatowską siatkówką, pełnił również funkcje związane z PGE GiEK S.A. Kim jest prezes Wiesław Deryło?

Wiesław Deryło związany był Elektrownią Bełchatów od 1982 roku, już 4 lata po rozpoczęciu pracy został radcą prawny firmy. W latach 2012-2021 pełnił funkcję zastępcy dyrektora departamentu prawnego w PGE GiEK S.A., by w 2021 roku objąć stanowisko koordynatora ds. prawnych w tej samej firmie.

Jest postacią nieodłącznie związaną z bełchatowską siatkówką. W 1982 roku, będąc zawodnikiem, dołączył do drużyny Skry Bełchatów, a następnie został aktywnym członkiem stowarzyszenia Skra Bełchatów. Od 1996 roku Wiesław Deryło był członkiem zarządu stowarzyszenia Energetyczny Klub Sportowy SKRA Bełchatów, pełniąc w latach 2016-2020 funkcję prezesa zarządu.

Od 2004 roku Wiesław Deryło realizował pełną obsługę prawną utworzenia spółki Klub Piłki Siatkowej SKRA Bełchatów Sportowa Spółka Akcyjna. W latach 2004 - 2016 był członkiem Rady Nadzorczej KPS SKRA Bełchatów S.A. To właśnie w tym czasie bełchatowski klub zdobywał najważniejsze trofea, sięgając ośmiokrotnie po tytuł Mistrza Polski, siedmiokrotnie wygrywając Puchar Polski, zdobywając medale Ligi Mistrzów i Klubowych Mistrzostw Świata. W 2016 roku Wiesław Deryło został wybrany przewodniczącym Rady Nadzorczej KPS SKRA Bełchatów S.A. i pełnił tę funkcję przez 4 lata. W sezonie 2017/2018 wraz z drużyną świętował dziewiąte Mistrzostwo Polski w historii Klubu.

Działania Wiesława Deryło na rzecz EKS SKRA Bełchatów oraz KPS SKRA Bełchatów S.A. wykonywane były społecznie. Nowy prezes KPS SKRA Bełchatów S.A. od 2001 roku jest arbitrem Sądu Polubownego Polskiej Ligi Siatkówki. Jest także członkiem stowarzyszenia EKS SKRA Bełchatów oraz Towarzystwa Sportu i Rekreacji „JUPITER” przy Elektrowni Bełchatów.

29 stycznia 2024 roku Rada Nadzorcza KPS SKRA Bełchatów S.A. powierzyła mu funkcję prezesa Zarządu KPS SKRA Bełchatów S.A.

„Z dumą podejmuję nowe wyzwanie, jakim jest stanowisko prezesa Zarządu KPS Skra Bełchatów S.A. Aktualna pozycja w tabeli świadczy o potencjale drużyny i naszej zdolności do walki o jeszcze lepsze wyniki. W przyszłość patrzymy z optymizmem i zdecydowaniem, aby zapewnić Klubowi coraz lepsze perspektywy. Wierzę, że z zaangażowaniem całego klubu, partnerów biznesowych i wsparciem kibiców, osiągniemy sukcesy, które zapiszą się złotymi zgłoskami w historii klubu” - powiedział Wiesław Deryło, prezes Zarządu KPS SKRA Bełchatów S.A