Autor: Biuro Prasowe

Bełchatowskie akcenty w ekipie mistrzów Polski

Poznaliśmy mistrza Polski w sezonie 2023/2024! W składzie Jastrzębskiego Węgla są zawodnicy, których doskonale znamy z występów w Skrze Bełchatów. Do rozstrzygnięcia rywalizacji o mistrzostwo Polski w sezonie 2023/2024 potrzebne były trzy zacięte spotkania. Złote medale zawisły na szyjach zawodników Jastrzębskiego Węgla. Wśród nich znajdują się również byli siatkarze Skry Bełchatów.

W zmaganiach o mistrzostwo kraju po dwóch stronach siatki stanęły drużyny Aluronu CMC Warty Zawiercie oraz Jastrzębskiego Węgla. Finałowa rywalizacja rozpoczęła się 24 kwietnia w zawierciańskiej hali. W pierwszym spotkaniu to goście okazali się lepsi, wygrywając 3:0 i zapewniając sobie ogromną przewagę przed meczem wyjazdowym. Jednak w Jastrzębiu-Zdroju nie było już tak łatwo. Gospodarze po niezwykle emocjonującym meczu ulegli 1:3. To przesądziło o konieczności rozegrania trzeciego spotkania. W niedzielne popołudnie wszystko stało się już jasne, a złote medale zawisły na szyjach zawodników Jastrzębskiego Węgla.

Bełchatowsko-jastrzębska historia

Dotychczas Skra Bełchatów i Jastrzębski Węgiel spotkały się w rozgrywkach PlusLigi aż 84 razy. Obie ekipy rywalizowały nie tylko o ligowe punkty, ale także o najważniejsze trofea. Większość tych spotkań, bo aż 49, zakończyła się zwycięstwem drużyny z Bełchatowa.

Skra odnosiła sukcesy nie tylko na własnym boisku, ale także w meczach wyjazdowych. W trzech z dziewięciu rozegranych dotychczas finałów bełchatowianie triumfowali właśnie nad aktualnymi mistrzami kraju.


Mistrzowski akcent Skry

W drużynie mistrzów Polski mogliśmy oglądać zawodników, którzy w minionych sezonach mieli duży wpływ na sukcesy bełchatowskiej Skry. Mało kto pamięta, że Tomasz Fornal spędził swoje młodzieńcze lata w drużynie z województwa łódzkiego. Jako zawodnik Skry Bełchatów przeszedł centralne szkolenie w SMS PZPS Spała. W 2014 roku, wraz z EKS Skrą Bełchatów, zdobył też brązowy medal mistrzostw Polski juniorów.

Kolejnym zawodnikiem, który w przeszłości reprezentował barwy bełchatowskiej drużyny, jest Norbert Huber. Środkowy dołączył do Skry przed sezonem 2019/2020. Huber reprezentował żółto-czarnych w 57 spotkaniach PlusLigi, notując świetne statystyki zarówno w bloku, jak i w ataku. Podczas gry w bełchatowskim klubie regularnie był powoływany do reprezentacji Polski. Z nią w 2021 roku wywalczył srebrny medal Siatkarskiej Ligi Narodów.

Świetnie grający ostatnio Jurij Gladyr spędził jeden sezon w barwach bełchatowskiej Skry. Było to w rozgrywkach 2016/2017. Wspólnie z klubem z Bełchatowa zdobył wtedy wicemistrzostwo Polski.

Jeszcze raz gratulujemy ekipie Jastrzębskiego Węgla obrony tytułu mistrza Polski i życzymy powodzenia w zbliżającym się finale Ligi Mistrzów!