Autor: PGE Skra

Bełchatowianie drudzy w Jubileuszowym Turnieju PGE Skry

Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle okazała się najlepsza w Jubileuszowym Turnieju PGE Skry Bełchatów. W finale pokonała gospodarzy 3:0.

PGE Skra przystąpiła do spotkania w innym składzie, niż do piątkowego półfinału. Tym razem trener Michał Mieszko Gogol postanowił sprawdzić formę pozostałych zawodników. Co ważne, w PGE Skrze wreszcie zadebiutował Amerykanin Taylor Sander, a na jego występ kibice czekali od kilku sparingów.

Pierwszego seta wygrała jednak Grupa Azoty ZAKSA, która przede wszystkim była bardziej skuteczna w ataku. Nie bez znaczenia był też wysoki procent przyjęcia, choć trzeba przyznać, że PGE Skra też dobrze radziła sobie w tym elemencie. Trudno było jednak zatrzymać przede wszystkim Aleksandra Śliwkę i Kamila Semeniuka i to goście pewnie wygrali 25:18.

W drugim secie bełchatowianie nie poprawili swojej gry. Choć początek był wyrównany, to później było widać różnicę jakości na zagrywce, jak i w ataku. Trzeba też przyznać, że Grupa Azoty ZAKSA lepiej grała na kontrze, a w końcówce postawiła szczelny blok i stąd dość wysoka przegrana PGE Skry 14:25.

W trzecim secie trener Gogol postanowił wstawić na boisko Milada Ebadipoura i Grzegorza Łomacza. Mecz był dużo bardziej wyrównany, niż wcześniej, ale jednak to Grupa Azoty ZAKSA ostatecznie zwyciężyła 28:26, a w całym meczu 3:0. Oznacza to, że kędzierzynianie okazali się najlepsi w Jubileuszowym Turnieju PGE Skry zorganizowanym z okazji 90-lecia klubu.

Trzecie miejsce zajął Aluron CMC Zawiercie, który po tie-breaku pokonał Jastrzębski Węgiel.

Finał:
PGE Skra Bełchatów - Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 0:3
Sety: 18:25, 14:25, 26:28
PGE Skra: Mitić, Sawicki, Huber, Filipiak, Sander, Adamczyk, Milczarek (libero) oraz Łomacz, Ebadipour
Grupa Azoty ZAKSA: Toniutti, Śliwka, Rejno, Kaczmarek, Semeniuk, Kochanowski, Zatorski (libero) oraz Łukasik, Staszewski, Kluth, Prokopczuk, Staszewski

Mecz o trzecie miejsce:
Aluron Virtu CMC Zawiercie - Jastrzębski Węgiel 3:2
Sety: 17:25, 30:28, 26:24, 22:25, 15:11

Końcowa klasyfikacja:
1. Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle
2. PGE Skra Bełchatów
3. Aluron CMC Zawiercie
4. Jastrzębski Węgiel

  Sponsorem strategicznym klubu PGE Skra Bełchatów jest PGE Polska Grupa Energetyczna.