Autor: Aleksandra Filipiak-Graczykowska

Bartosz Wojtal nowym trenerem przygotowania fizycznego PGE Skry

W sezonie 2022/2023 funkcję trenera przygotowania fizycznego pierwszej drużyny PGE Skry Bełchatów będzie pełnić Bartosz Wojtal.

Bartosz Wojtal jest absolwentem fizjoterapii na Politechnice Opolskiej, ukończył również wiele szkoleń i kursów z zakresu przygotowania fizycznego (posiada m.in. certyfikację ASCA oraz NCSC). Swoją przygodę ze sportem zaczynał jako siatkarz (m.in. AZS Politechnika Warszawska), od 2015 r. pracował jako trener przygotowania fizycznego m.in. w ZAKSIE Kędzierzyn Koźle i AZS-ie Częstochowa, a także w piłkarskich zespołach Rakowa Częstochowa i Zagłębia Lubin.

- Bardzo się cieszę, że mogę dołączyć do sztabu PGE Skry Bełchatów. To kolejne bardzo ciekawe wyzwanie na mojej drodze zawodowej. Mam nadzieje, że pomogę zespołowi jak najlepiej przygotować się fizycznie do nadchodzącego sezonu. Już teraz zabieram się do pracy i przygotowuję plany dla zawodników na okres off-season. Zaraz po okresie reprezentacyjnym dołączę do ekipy z Bełchatowa i postaram się dołożyć swoją cegiełkę do tego, abyśmy mogli walczyć o najwyższe cele. Każdy, kto mnie zna wie, że do pracy w Bełchatowie podejdę zmotywowany i zaangażowany na 100% - powiedział Bartosz Wojtal.