Autor: PGE Skra

Bartosz Filipiak kontuzjowany

Przed meczem z Indykpolem AZS Olsztyn Bartosz Filipiak, atakujący PGE Skry doznał kontuzji. Jego występ w środowym spotkaniu jest niemożliwy.

Podczas jednego z ostatnich treningów przed powrotem bełchatowian do rozgrywek PlusLigi w trakcie akcji Bartosz Filipiak doznał urazu stawu skokowego. Kontuzja jest na tyle poważna, że atakujący nie będzie w stanie zagrać przeciwko zespołowi ze stolicy Warmii. Filipiak przejdzie jeszcze szczegółowe badania, od których zależy leczenie i rehabilitacja siatkarza PGE Skry.

Przypomnijmy, że Filipiak w tym sezonie jest bardzo mocnym punktem zespołu. W dziewięciu meczach PlusLigi atakujący zdobywał średnio 15,67 punktu. Z dobrej strony pokazywał się również w polu serwisowym - jego stosunek punktowych zagrywek wynosi 2,11 na spotkanie.

Petković, który zastąpi w środę Filipiaka, jest również klasowym atakującym, co udowodnił m.in. w poprzednim sezonie PlusLigi. W trwającym nie miał jeszcze wielu szans pokazania, jednak sprawdzał się podczas podwójnej zmiany i sztab szkoleniowy jest spokojny o jego dyspozycję.

Bartek, trzymamy kciuki za Twój jak najszybszy powrót do treningów!

Sponsorem strategicznym klubu PGE Skra Bełchatów jest PGE Polska Grupa Energetyczna.