Autor: Biuro Prasowe

Bartłomiej Lipiński przyjmującym PGE Skry

Bartłomiej Lipiński dołączył do PGE Skry Bełchatów w sezonie 2023/2024. 26-letni zawodnik przenosi się do Bełchatowa z AZS-u Olsztyn, w którego szeregach zdobył 334 punkty.

Bartłomiej Lipiński to 26-letni przyjmujący pochodzący z Makowa Mazowieckiego. Swoją siatkarską przygodę rozpoczynał w KS Metro Warszawa, z którym sięgnął m.in. po brązowy medal mistrzostw Polski juniorów. Ze stołecznej drużyny przeniósł się do SMS-u Spała, a po zakończeniu nauki rozpoczął grę w najwyższej klasie rozgrywkowej. Pierwszym klubem w PlusLidze, do którego dołączył Lipiński, był AZS Częstochowa. W barwach częstochowskiej drużyny występował w sezonie 2015/2016, następnie przeniósł się do BBTS-u Bielsko-Biała. Sezon 2017/2018 przyjmujący spędził w lidze włoskiej, reprezentując Pallavolo Azzurra Alessano. Po roku Lipiński wrócił do PlusLigi i związał się z Chemikiem Bydgoszcz, a w kolejnym sezonie z Cuprum Lubin. W sezonie 2020/2021 przyjmujący dołączył do drużyny Trefla Gdańsk i spędził tam dwa lata. W ubiegłym sezonie Lipiński reprezentował Indykpol AZS Olsztyn, z którym zakończył rozgrywki PlusLigi na ósmym miejscu.

Przyjmujący ma za sobą pierwsze mecze w Kadrze Narodowej. Latem 2019 r. Lipiński był członkiem reprezentacji Polski podczas XXX. Letniej Uniwersjady w Neapolu, skąd Biało-Czerwoni przywieźli srebrny medal. W seniorskiej kadrze prowadzonej przez Nikolę Grbicia zadebiutował 11 czerwca 2022 r. podczas wygranego 3:0 meczu Ligi Narodów z Bułgarią. Przyjmujący był członkiem reprezentacji, która w 2022 r. sięgnęła po brązowy medal Ligi Narodów.

W sezonie 2023/2024 Bartłomiej Lipiński dołączy do PGE Skry - Cieszę się bardzo, że dołączam do drużyny PGE Skry Bełchatów. Od kiedy zacząłem grać w siatkówkę, marzyłem, żeby zagrać w tym klubie, obok tych wszystkich wielkich zawodników. Wiem, że ostatni sezon nie był łatwy dla klubu, kibiców oraz samych zawodników. Mam nadzieję, że trudne chwile już minęły, a nadchodzący sezon przyniesie nam wszystkim dużo pozytywnych emocji – powiedział przyjmujący PGE Skry Bartłomiej Lipiński.

Bartek, witamy w #TeamSkra i życzymy powodzenia w nadchodzącym sezonie!