Autor: Biuro Prasowe

Bartłomiej Lipiński żegna się z PGE GiEK Skrą!

Bartłomiej Lipiński, dotychczasowy przyjmujący PGE GiEK Skry, żegna się z klubem. Od nowego sezonu nie będzie reprezentował barw bełchatowskiej drużyny.

27-letni przyjmujący dołączył do PGE GIEK Skry przed sezonem 2023/2024 po dobrych występach w Indykpolu AZS-ie Olsztyn, z którym zakończył rozgrywki PlusLigi na ósmej pozycji.

W minionym sezonie Lipiński był podstawowym przyjmującym drużyny Andrei Gardiniego. Łącznie w barwach bełchatowskiej drużyny rozegrał 32 plusligowe spotkania, w których zdobył 410 punktów. Na swoim koncie zanotował m.in. 30 asów serwisowych oraz 37 punktujących bloków. Najwięcej punktów Bartłomiej Lipiński zdobył w marcowym spotkaniu z GKS-em Katowice (21), które PGE GiEK Skra Bełchatów wygrała w hali Energia 3:1. Odebrał też wtedy statuetkę dla najlepszego zawodnika meczu.

- Dziękuję całej drużynie, pracownikom klubu i przede wszystkim kibicom za cały ten sezon. Mieliśmy wielkie ambicje, by znaleźć się w najlepszej ósemce rozgrywek. Ten sezon obfitował w wiele emocji - mieliśmy momenty świetnej gry, ale też te, w których nie graliśmy na swoim najlepszym poziomie. Jeden, może dwa mecze mogły zdecydować o braku naszej drużyny w fazie play-off. Niestety, takie są realia sportu – powiedział Bartłomiej Lipiński.

W nadchodzącym sezonie Bartłomiej Lipiński nie będzie zawodnikiem PGE GiEK Skry. Dziękujemy za cały sezon reprezentowania żółto-czarnych barw i życzymy powodzenia w dalszej karierze!

- Serdecznie dziękujemy Bartkowi za ten sezon. Jego wkład w grę drużyny, starania i wytrwałość w trudnych momentach były nieocenione - przyznał prezes KPS Skra Bełchatów, Wiesław Deryło. - Bartłomiej był bardzo istotną częścią naszej drużyny i miał ogromny wpływ na pozytywną atmosferę w zespole. Dziękujemy mu za to i za jego profesjonalizm we współpracy - dodał Tomasz Koprowski, wiceprezes KPS Skra Bełchatów.