Autor: Biuro Prasowe

Bartłomiej Lemański środkowym PGE GiEK Skry

Bartłomiej Lemański dołączył do drużyny PGE GiEK Skry Bełchatów. 27-letni środkowy reprezentował będzie bełchatowski klub w sezonie 2023/2024.

Bartłomiej Lemański to 27-letni środkowy pochodzącym w Warszawy. Swoją przygodę z siatkówką rozpoczął w stołecznym klubie KS Metro Warszawa. W latach 2014-2016 Lemański związał się z AZS Politechniką Warszawską, debiutując tym samym na parkietach PlusLigi. Po dwóch sezonach w barwach warszawskiej drużyny środkowy przeniósł się do Asseco Resovi Rzeszów, gdzie występował przez cztery sezony. W sezonie 2020-2021 dołączył do drużyny ówczesnego beniaminka PlusLigi – Stali Nysa, a rok później związał się z drużyną Enei Czarnych Radom, gdzie spędził ostatnie dwa sezony.

Bartłomiej Lemański ma na swoim koncie 9. sezonów w PlusLidze, na które złożyło się 213 spotkań i 1536 zdobytych punktów.

Lemański ma na swoim koncie również dorobek reprezentacyjny. W Kadrze Narodowej prowadzonej przez Ferdinando de Giorgiego zadebiutował w 2017 r. w meczu towarzyskim z Iranem. W 2019 r. wraz z reprezentacją Polski sięgnął po srebrny medal Pucharu Świata. Środkowy jest również brązowym medalistą mistrzostw świata kadetów i wicemistrzem Europy kadetów z 2013 r. oraz srebrnym medalistą Letniej Uniwersjady 2019. W 2017 r. zdobył złoty medal podczas Memoriału Huberta Jerzego Wagnera oraz został wybrany najlepszym środkowym turnieju.

Bartłomiej Lemański jak sam podkreśla, od zawsze chciał reprezentować barwy PGE GiEK Skry Bełchatów - Cieszę się, że mam okazję być częścią drużyny w Bełchatowie. Budowany jest fajny zespół, który ma szansę na pokazanie dobrej siatkówki. Zawsze gdzieś z tyłu głowy miałem poczucie, że chciałbym przeżyć tutaj siatkarską przygodę, która już w tym sezonie, mam nadzieję, będzie owocna. Sam nie mogę się już doczekać, aby rozegrać to pierwsze spotkanie przed kibicami, którzy jak wiadomo, w Bełchatowie zawsze są niezawodni – powiedział środkowy PGE GiEK Skry.

Bartłomiej Lemański będzie reprezentował barwy PGE GiEK Skry Bełchatów w sezonie 2023/2024.

Bartku, witamy w drużynie i życzymy powodzenia!