Autor: PGE Skra

Awans do półfinału PreZero Grand Prix prezentem urodzinowym Karola Kłosa

Siatkarze PGE Skry pokonali VERVĘ Warszawa ORLEN Paliwa 2:0 w ćwierćfinałowym meczu PreZero Grand Prix i awansowali do strefy medalowej!

PreZero Grand Prix to towarzyski turniej siatkówki plażowej, w którym udział biorą zespoły PlusLigi i Krispol 1. Ligi. Co ciekawe, rozgrywany jest na specjalnych zasadach łączących plażówkę i zmagania w hali. Na piaszczystym boisku (halowe wymiary 9x9 m) występuje po czterech siatkarzy w każdej drużynie, a mecze rozgrywane są piłką do siatkówki plażowej. Pozostałe zasady nawiązują już do klasycznej odmiany tej dyscypliny.

PGE Skra do finału w Gdańsku awansowała wygrywając turniej w Warszawie. Ambitni siatkarze do Trójmiasta nie przyjechali na wycieczkę, co udowodnili właśnie w sobotę. W ćwierćfinale zmierzyli się z VERVĄ Warszawa ORLEN Paliwa. I choć w pierwszym secie to stołeczny zespół prowadził przez dłuższy czas, to PGE Skra zaczęła prezentować się dużo lepiej i zwyciężyła! W drugim secie również nie oddała wygranej i mecz zakończył się wynikiem 2:0 dla bełchatowian.

- Przede wszystkim doskonale się bawiliśmy. Dawaliśmy dużo radości kibicom i to jest nasza siła - skomentował to spotkanie Karol Kłos, środkowy PGE Skry, który w sobotę obchodził... 31. urodziny!

W niedzielę o godz. 12.30 PGE Skra zagra w półfinale z Indykpolem AZS Olsztyn. Transmisja w Polsacie Sport.

PGE Skra Bełchatów - VERVA Warszawa ORLEN Paliwa 2:0
Sety: 25:23, 25:21
PGE Skra: Karol Kłos, Norbert Huber, Bartosz Filipiak, Kacper Piechocki, Robert Milczarek, Mikołaj Sawicki

Sponsorem strategicznym klubu PGE Skra Bełchatów jest PGE Polska Grupa Energetyczna.