Autor: Biuro Prasowe

Atakujący żegna się z PGE GiEK Skrą

Przemysław Kupka nie będzie dłużej reprezentował barw PGE GiEK Skry i żegna się z bełchatowskim klubem. Dziękujemy za reprezentowanie barw żółto-czarnej drużyny i życzymy powodzenia w dalszej karierze!

Przemysław Kupka związał się z bełchatowską Skrą w 2020 roku. Jednak kolejne trzy sezony spędził na wypożyczeniu w drużynach występujących na zapleczu PlusLigi, KPS-ie Siedlce oraz Mickiewiczu Kluczbork. Przed sezonem 2023/2024 23–letni atakujący wrócił do Bełchatowa, aby miniony sezon spędzić już w barwach PGE GiEK Skry.

- Niestety, nie udało nam się osiągnąć upragnionego awansu do play-off, co było naszym celem przed sezonem. Tak to już jest w sporcie, że nie zawsze jesteśmy w stanie osiągnąć to, co sobie zakładamy. Mam nadzieję, że pomimo braku awansu do najlepszej ósemki, daliśmy naszym kibicom masę pozytywnych emocji – powiedział Przemysław Kupka.

Przemysław Kupka w barwach PGE GiEK Skry pojawił się na plusligowych parkietach w 27 spotkaniach, zapisując na swoim koncie 41 punktów. Najlepszy występ w sezonie młody atakujący zanotował w domowym meczu z Jastrzębskim Węglem, w którym zastąpił niedysponowanego Dawida Konarskiego. Drugi atakujący bełchatowskiego zespołu zdobył w całym spotkaniu 17 punktów, w tym 16 atakiem.

- Przemysław zawsze był gotowy i chętny, by pomóc drużynie w ważnych momentach. Można było na niego liczyć. Dziękujemy mu za ten sezon i jego pełne zaangażowanie - powiedział prezes KPS Skra Bełchatów, Wiesław Deryło. - To młody chłopak z potencjałem i jeszcze dużo fajnego grania przed nim. Życzymy mu dużo sukcesów - dodał Tomasz Koprowski, wiceprezes KPS Skra Bełchatów.

Przemku, dziękujemy za reprezentowanie barw #TeamSkra i do zobaczenia na siatkarskich parkietach w przyszłości!