Autor: PGE Skra

Artur Szalpuk: Celem będzie złoty medal olimpijski

Siatkarze reprezentacji Polski awansowali do igrzysk olimpijskich wygrywając turniej kwalifikacyjny w trójmiejskiej Ergo Arenie. - Teraz powalczymy o złoto - mówi Artur Szalpuk, przyjmujący kadry i PGE Skry.

Przypomnijmy, że biało-czerwoni wygrali z Tunezją, Francją (oba mecze po 3:0) oraz ze Słowenią 3:1. To właśnie w ostatnim meczu Polacy przechylili szalę awansu na własną korzyść. - Słowenia to bardzo dobra drużyna, która gra fizyczną siatkówkę. Bardzo dobrze serwują i tym potrafią zdobyć przewagę. Wywierali na nas presję, ale na szczęście udało nam się przeciwstawić i wygrać seta, a potem cały mecz, chociaż już o nic nie graliśmy. Wszystko zostało zrealizowane - ocenił Szalpuk.

Dzięki awansowi Polacy nie będą musieli brać udziału w kolejnym turnieju kwalifikacyjnym, który zaplanowano na styczeń. Skupią się więc na odpoczynku i rozgrywkach ligowych. - Styczniowy turniej to kolejna szansa dla europejskich zespołów, ale na pewno jest łatwiej wtedy odpoczywać, niż zbierać się ponownie z klubów, tym bardziej, że coraz więcej z nas gra za granicą - zauważa Szalpuk. - Trzeba przyjeżdżać z daleka, a to zawsze rozstraja. My mamy już spokój.

A jaki cel Polacy obiorą na turniej w Japonii? - Jesteśmy w Tokio i teraz naszym celem będzie złoty medal. Możemy o nim realnie myśleć, bo już się zakwalifikowaliśmy do igrzysk - mówi Szalpuk.