Autor: PGE Skra

Andrzej Meronk: Współpraca z PGE Skrą to dla nas ogromny zaszczyt

Firma Röben to jeden z wiodących producentów ceramiki budowlanej. Ponad 160-lat tradycji, doświadczenia, a także ponad 27 lat działalności w Polsce pozwoliło na stworzenie wyjątkowych produktów, które łączą w sobie doskonałe parametry techniczne, trwałość oraz estetykę. Röben Polska od lat wspiera działalność klubów sportowych, którym patronuje. Ideę społecznie odpowiedzialnego biznesu marka realizuje m.in. poprzez wspieranie PGE Skry Bełchatów.

Jak długo współpracują państwo z drużyną PGE Skra Bełchatów i dlaczego jest to tak ważne dla firmy Röben Polska?
Andrzej Meronk, Dyrektor Handlowy Röben Polska: - Nasza współpraca ze Skrą Bełchatów trwa nieprzerwanie od 2002 roku. To dla nas ogromny zaszczyt być częścią projektu, który od wielu lat jest znaczącą marką nie tylko na krajowych, ale również europejskich i światowych boiskach. Wierzymy, że wzajemne wsparcie i dążenie do wyznaczonych celów otworzy nam wiele nowych możliwości. Wspieranie inicjatyw sportowych jest ogromnie ważne dla naszej firmy, dlatego też cieszymy się, że dzięki naszemu wsparciu drużyna może się rozwijać i osiągać dalsze sukcesy.

Jakie wartości są ważne dla firmy Röben?
- Stawiamy na innowacyjność, ekologię, wysoką jakość i wydajność. To dewiza firmy Röben. Działamy w sposób, który gwarantuje szacunek dla środowiska, ale również stale implementujemy najnowsze rozwiązania w zakresie procesów produkcyjnych w naszych zakładach. Klinkier i dachówki ceramiczne wypalane są z naturalnego surowca – gliny zmieszanej z kwarcem i innymi minerałami, dzięki czemu od setek lat zapewniają zdrowy, naturalny mikroklimat domów. To wybór, który korzystnie wpływa na zdrowie i gwarantuje, że żyjemy w naturalnym dla nas środowisku.

Co wskazałby pan jako największy sukces firmy Röben Polska?
- Niewątpliwie największym sukcesem można nazwać ciągły rozwój, innowacyjność i to, że marka Röben od wielu lat jest jedną z wiodących w sektorze ceramiki budowlanej. Na ten sukces składa się wiele elementów. Z lokalnych złóż gliny wydobywamy doskonały surowiec do produkcji cegieł, płytek klinkierowych, dachówek i akcesoriów dachowych. Ten naturalny ceramiczny materiał łączymy w naszych zakładach z najnowocześniejszymi rozwiązaniami technologicznymi i długoletnim doświadczeniem. Wieloletnie doświadczenie nie tylko pozwala nam stale udoskonalać nasze produkty, ale i lepiej rozumieć potrzeby naszych klientów. Od samego początku istnienia firmy, czyli od przeszło 27 lat staramy się dostosowywać nasz asortyment do ich wymagań.

Ceramika budowlana to jeden z chętniej wybieranych materiałów budowlanych od wielu lat – dlaczego?
- Zarówno dachówki ceramiczne jak i klinkier to materiały wyjątkowo trwałe, bezpieczne dla środowiska i zdrowia, a co najważniejsze energooszczędne. Jeśli spojrzymy na naszą inwestycję z szerszej perspektywy i długoterminowo to jest to również wybór najbardziej ekonomiczny. Dzięki wytrzymałości i odporności na niekorzystny wpływ czynników zewnętrznych, materiały ceramiczne nie wymagają praktycznie żadnych zabiegów konserwacyjnych. Glina, z której wypalana jest ceramika ma właściwości antyalergiczne, antystatyczne oraz antybakteryjne, a na dodatek ma zdolność wchłaniania i odparowywania wilgoci. Dzięki temu ściany i dach wykonane z ceramiki są odporne na korozję chemiczną i biologiczną (grzyby, glony i mchy) oraz tworzą korzystny dla człowieka mikroklimat odznaczający się nawilżeniem powietrza na poziomie 50-60%. Co istotne, jest to również materiał, który nie zanieczyszcza środowiska, nie zawiera chemicznych barwników, metali ani innych sztucznych elementów.