Autor: Maciej Nowocień

Aluron CMC Warta Zawiercie rywalem PGE Skry w walce o brąz PlusLigi

Siatkarze PGE Skry poznali swojego rywala w walce o trzecie miejsce w PlusLidze. Bełchatowianie o brązowy medal mistrzostw Polski powalczą z Aluronem CMC Warta Zawiercie.

W półfinale PlusLigi PGE Skra dwukrotnie przegrała z Jastrzębskim Węglem 0:3 i pozostała jej walka o brązowy medal mistrzostw Polski. Wiadomo było, że rywalem bełchatowian będzie przegrany drugiego półfinału, w którym walczyły Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle oraz Aluron CMC Warta Zawiercie. 

Ostateczny, trzeci mecz pomiędzy tymi zespołami odbył się w sobotę, a wynik 3:1 dla kędzierzynian spowodował, że to Aluron CMC Warta będzie rywalem PGE Skry w walce o brązowy medal PlusLigi.

Jako zespół, który zajmował wyższą pozycję po rundzie zasadniczej PlusLigi, PGE Skra rozpocznie rywalizację do trzech zwycięstw we własnej hali. Gospodarz będzie się zmieniał w każdym kolejnym spotkaniu. 

Pierwsze trzy mecze odbędą się 4 maja (hala Energia, godz. 20.30), 7 maja (Zawiercie, godz. 17.30) oraz 10 maja (hala Energia, godz. 17.30). Ewentualne czwarte i piąte spotkania zostaną rozegrane odpowiednio 14 i 17 maja.

Sprzedaż biletów na mecze w hali Energia rozpocznie się lada chwila na bilety.skra.pl.