Autor: Maciej Nowocień

Aleksandar Atanasijević: To był jeden z najtrudniejszych meczów w moim życiu

- Jestem przekonany, że mamy szansę również w półfinale, bo teraz osiągnęliśmy wysoki poziom siatkówki i możemy prezentować się nawet jeszcze lepiej - mówi Aleksandar Atanasijević, MVP trzeciego meczu z Indykpolem AZS Olsztyn, który bełchatowianie wygrali 3:2.

Emocji we wtorek w hali Energia emocji było naprawdę wiele. Mecz ostatecznie zakończył się zwycięskim dla PGE Skry tie-breakiem…
Aleksandar Atanasijević:
- Mogę powiedzieć, że był to jeden z najtrudniejszych meczów w moim życiu, a trochę ich już rozegrałem. To była naprawdę wielka batalia. W pierwszym secie prowadziliśmy, potem rywale nas dogonili, a w drugim też zagraliśmy słabiej. To samo było w czwartym, ale wygraliśmy przede wszystkim jako drużyna. Gratulacje też dla Sebastiana Adamczyka, który wszedł na boisko na piątego seta, a przecież nie grał w zasadzie przez cały sezon. Każdy może dać z siebie wszystko i to nasza motywacja. Jestem przekonany, że mamy szansę również w półfinale, bo teraz osiągnęliśmy wysoki poziom siatkówki i możemy prezentować się nawet jeszcze lepiej.

Byliśmy bardzo zdeterminowani w tym spotkaniu…
- Muszę być szczery, że nie spodziewaliśmy się tak wysokiego poziomu rywali i gratulacje dla nich za postawę. Zagrali niesamowitą siatkówkę. W pierwszym meczu to oni wygrali łatwo, potem my pewnie zwyciężyliśmy. W trzecim meczu były wielkie emocje i to jest piękno PlusLigi.

Z kim według ciebie zagramy w półfinale PlusLigi?
- Nie powinniśmy przywiązywać uwagi do tego, z kim będziemy grać. Musimy myśleć o naszej siatkówce, tak jak to było dzisiaj. Jeśli gramy swoją najlepszą siatkówkę, to możemy wygrać z każdym.