Autor: Biuro Prasowe

Adrian Aciobăniței zawodnikiem PGE GiEK Skry

Wicemistrz Francji dołączył do drużyny PGE GiEK Skry Bełchatów. 25-letni Adrian Aciobăniței w sezonie 2023/2024 będzie reprezentował barwy bełchatowskiego klubu. Przyjmujący będzie rywalizował o miejsce w składzie z Mateuszem Miką, Bartłomiejem Lipińskim oraz Jakubem Rybickim.

Adrian Aciobăniței to pochodzący z Rumunii 25-letni reprezentant kraju grający na pozycji przyjmującego. Pierwszym profesjonalnym klubem w karierze przyjmującego był rumuński Tomis Konstanca, z którym w 2014 i 2015 r. sięgnął po mistrzostwo Rumunii oraz w 2014 r. zdobył Puchar Rumunii. W sezonie 2015/2016 związał się z grającym w niemieckiej najwyższej klasie rozgrywkowej VfB Friedrichshafen, z którym zdobył wicemistrzostwo kraju. Kolejnym klubem w karierze przyjmującego był grający w Bundeslidze United Volleys Frankfurt. Aciobăniței przez dwa sezony reprezentował barwy klubu z Frankfurtu, sięgając przy tym dwukrotnie po brązowy medal Ligi Niemieckiej. W sezonie 2018/2019 przyjmujący wrócił do drużyny VfB Friedrichshafen, a sezon zakończył po raz kolejny zdobywając wicemistrzostwo Niemiec oraz dokładając do swoich osiągnięć Puchar i Superpuchar Niemiec. Po sezonie spędzonym w drużynie z Friedrichshafen Adrian przeniósł się do francuskiej Ligue A, podpisując dwuletni kontrakt z AS Cannes VB. Z zespołem z Lazurowego Wybrzeża sięgnął po mistrzostwo Francji. W latach 2021/2023 rumuński przyjmujący reprezentował Chaumont VB 52, wraz z którym sięgnął po Puchar i Superpuchar Francji oraz wicemistrzostwo kraju. W ubiegłym sezonie Aciobăniței wraz z Chaumont VB 52 zmierzył się w Pucharze CEV z bełchatowską drużyną.

Adrian Aciobăniței to wielokrotny reprezentant kraju. Wraz z reprezentacją Rumunii w sięgnął po złoty medal Srebrnej Ligi Europejskiej w 2019 i 2022 r. Rumuńska Federacja Piłki Siatkowej uznała go za najlepszego rumuńskiego siatkarza w 2020 i 2022 roku. Aktualnie wraz z Kadrą Narodową przyjmujący trenuje przed zbliżającymi się mistrzostwami Europy.

Jak podkreśla Adrian Aciobăniței przyjście do PGE GiEK Skry Bełchatów, to kolejny poważny krok w jego karierze — Jestem naprawdę podekscytowany i cieszę się, bo od bardzo dawna chciałem osiągnąć wysoki poziom w siatkówce. Jestem szczęśliwy, że mam możliwość być częścią tak mocnego i znaczącego na świecie klubu, jakim jest PGE GiEK Skra Bełchatów — powiedział przyjmujący PGE GiEK Skry — Skrę Bełchatów poznałem w czasie, kiedy razem z rumuńskim Tomis Konstanca grałem w Lidze Mistrzów. Rozegraliśmy wtedy kilka treningowych spotkań z bełchatowską drużyną. To było w 2014 r., w tym samym roku Polska sięgnęła po mistrzostwo świata – dodał Adrian Aciobăniței.

Adrian Aciobăniței to ostatni z przyjmujących, którzy w sezonie 2023/2024 stanowić będą o linii przyjęcia PGE GiEK Skry Bełchatów. O miejsce w pierwszej szóstce rywalizował będzie z Mateuszem Miką, Bartłomiejem Lipińskim oraz Jakubem Rybickim.

Adrian, witamy w #TeamSkra i życzymy powodzenia w nadchodzącym sezonie!