Autor: Aleksandra Filipiak-Graczykowska

#DzieńZeSponsorem: Poznaj bliżej Cegielnię Grabarz!

W ramach cyklu #DzieńZeSponsorem nadszedł czas, by poznać bliżej profil działalności Cegielni Grabarz - firmy, która dołączyła do grona sponsorów PGE Skry Bełchatów we wrześniu 2021 r.

Cegielnia Grabarz to firma z siedzibą w Kolonii Kociszew w gminie Zelów. Posiada blisko 45 lat doświadczenia na rynku ceramiki budowlanej, produkując m.in. cegły pełne, pustaki ceramiczne ścian działowych i nośnych oraz pustaki kominowe i wentylacyjne. Produkcja ceramiki opiera się wyłącznie na naturalnych surowcach - cały proces przebiega z najwyższą starannością i największą dokładnością, co razem z dostosowaną temperaturą utwardzania pozwala uzyskać produkty bardzo wytrzymałe, mało nasiąkliwe i mrozoodporne. Od 2019 r. zakład produkcyjny jest zautomatyzowany i zrobotyzowany, dzięki czemu Cegielnia Grabarz jest jedną z najnowocześniejszych w Polsce.

Od września 2021 r. Cegielnia Grabarz jest sponsorem PGE Skry Bełchatów. - Przez ostatni rok udało nam się wypracować model współpracy oparty nie tylko na relacjach czysto biznesowych, ale także na wspólnych wartościach, wzajemnym zaufaniu oraz poczuciu tożsamości z całym naszym regionem. Współpraca z tak dobrze rozumiejącym sport partnerem to dla nas wielka przyjemność i liczę, że będzie ona kontynuowana w kolejnych latach - mówi Konrad Piechocki, prezes PGE Skry Bełchatów.

Cegielnia Grabarz wspiera również inne lokalne inicjatywy sportowe. Firma była sponsorem rozgrywanego niedawno w Sulejowie turnieju siatkówki plażowej Orlen Beach Volley Tour 2022, gali Łódzkiego Związku Piłki Siatkowej oraz zawodów pływackich EKS Skry Bełchatów dla dzieci i młodzieży z całego województwa łódzkiego, które odbyły się 1 czerwca br. w Bełchatowie.