Autor: Biuro Prasowe

Łódzka Specjalna Strefa Ekonomiczna i PGE GiEK Skra łączą siły

Łódzka Specjalna Strefa Ekonomiczna stanowiąca przestrzeń do rozwoju biznesu, inwestowania, tworzenia sieci powiązań i otwartego kanału innowacji dołączyła do grona Partnerów Biznesowych PGE GiEK Skry Bełchatów. Współpraca bełchatowskiego Klubu oraz ŁSSE jest jednym z elementów realizowanego przez Łódzką Specjalną Strefę Ekonomiczną programu CSR Re_Action!

We wtorek 12 września w Łódzkiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej odbyła się konferencja prasowa z udziałem władz PGE GiEK Skry oraz przedstawicieli Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Tematem konferencji było nawiązanie współpracy między bełchatowskim klubem, a ŁSSE w ramach programu Re_Action!

- Jeśli ktoś siedem lat temu, kiedy przyszedłem do Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, zapytałby mnie, czy będziemy finansować profesjonalny sport, to odpowiedziałbym, że nie. Dzisiaj po siedmiu latach, kiedy Łódzka Specjalna Strefa Ekonomiczna jest już inną firmą, muszę powiedzieć, że przełamaliśmy tę barierę i po raz pierwszy będziemy w ten sposób wspierać profesjonalną drużynę. Tym sposobem Łódzka Specjalna Strefa Ekonomiczna dołącza do firm, które mogą pozwolić sobie, żeby wspierać profesjonalny sport – powiedział Prezes ŁSSE Marek Michalik – Współpraca z PGE GiEK Skrą Bełchatów jest dziełem niewątpliwie największym i najbardziej odważnym. Dziełem, z którego jak sądzę, będziemy bardzo dumni. Skra stanowi wartość i jakość nie tylko dla województwa łódzkiego, jest wartością dla całej Polski. Liczymy na to, że wartości, w związku z finansowaniem Skry, będą rozchodziły się szeroko i pozwolą nam utrzymać się wysoko w rankingu ogólnoświatowym. Jesteśmy bardzo dumni ze współpracy z PGE GiEK Skrą Bełchatów – dodał.

- Cieszę się, że Prezes Marek Michalik oraz Prezes Radosław Marzec podpisują dziś umowę, dzięki której ŁSSE dołączy do partnerów PGE GiEK Skry Bełchatów. Pochodzę z tego regionu, w końcu Radomsko jest blisko Bełchatowa i jestem dumna, że mamy tak wspaniałą drużynę, która krok po kroku wracać będzie do jakości, do której nas przyzwyczaiła - powiedziała posłanka Anna Milczanowska - Siatkówka to sport, który gromadzi na trybunach całe pokolenia, zaczynając już od kilkuletnich kibiców, a kończąc na seniorach, którzy od wielu lat wspierają ulubione drużyny. Meczom siatkówki towarzyszy atmosfera pełna walki, otuchy i radości. Wierni kibice, również PGE GiEK Skry Bełchatów, są przy swojej drużynie i z pewnością zawsze będą – dodała.

- PGE GiEK Skra Bełchatów była w trudnym momencie, ale głęboko wierzę, że jest on już za nami. Odbudowujemy jakość i transparentność w drużynie. Chcemy walczyć o najwyższe cele, przecież Skra Bełchatów to jeden z najbardziej utytułowanych klubów siatkarskich w Polsce. Głęboko wierzę, że w najbliższym czasie wrócimy do walki o najwyższe cele. Dzięki wsparciu między innymi Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, która również jest liderem w swojej branży, stworzymy symbiozę, pozwalającą nam realizować postawione sobie cele – powiedział Radosław Marzec p.o. Prezesa PGE GiEK Skry Bełchatów - Skra w tym momencie jest nowym projektem, który roboczo nazywamy „Skra 2.0”, ponieważ odbudowujemy zaufanie wśród kibiców oraz sponsorów. Nasz projekt budzi ogromne zaufanie. Dziękujemy Panu Prezesowi Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej za wiarę w ten projekt. To pokazuje, że wiara w Skrę jest naprawdę dużą i liczę, że jest to dobry początek naszej współpracy z ŁSSE. Obiecuję, że w najbliższym czasie, a może już nawet w przyszłym sezonie, wrócimy do walki o najwyższe cele – dodał.

- PGE GiEK Skra Bełchatów jest marką ogólnopolską i partnerstwo z Łódzką Specjalną Strefą Ekonomiczną przyniesie korzyści obu stronom. Tak jak rozmawialiśmy z Panem Prezesem Markiem Michalikiem, na trybunach są młode i starsze osoby, mieszkańcy województwa łódzkiego, ale również przyjeżdżające z całej Polski. Wiemy, że fani Skry są nie tylko w kraju, ale również za granicą i to wszystko będzie dla nas bazą, aby budować korzyści i realizować cele dla ŁSSE – dodał Wiceprezes ds. Marketingu PGE GiEK Skry Bełchatów Tomasz Koprowski.

- Cieszę się, że mogę być twarzą projektu „Skra 2.0”. Nie tylko ja dałem się namówić, aby przyjść do bełchatowskiego klubu, ale także kolejny partner, który dołącza do naszego grona, chcąc iść z nami drogą nowości, ale także kontynuacji tradycji, które w Skrze są ogromne. Mam nadzieję, że razem powrócimy do lat świetności Klubu, bo na pewno cały region zasłużył na to, żeby ta drużyna była jak najlepsza i prezentowała jak najwyższy poziom – powiedział atakujący PGE GiEK Skry Bełchatów Dawid Konarski.

Łódzka Specjalna Strefa Ekonomiczna powstała w 1997 roku na terenie województwa łódzkiego, części województwa mazowieckiego oraz wschodniej części województwa wielkopolskiego. Zlokalizowana jest na skrzyżowaniu autostrady A1 i A2. Doskonała lokalizacja oraz skomunikowanie z transportem lotniczym i kolejowym wpływają na potencjał logistyczny ŁSSE. Łódzka Specjalna Strefa Ekonomiczna znajduje się pierwszej trójce najlepszych stref ekonomicznych na terenie Polski, a od 2018 roku niezmiennie znajduje się w gronie 10 najlepszych specjalnych stref ekonomicznych na świecie według rankingu fDi Global Free Zones of the Year, publikowanym przez grupę Financial Times. ŁSSE to przestrzeń do rozwoju biznesu, inwestowania, tworzenia sieci powiązań i otwartego kanału innowacji.

Program CSR Re_Action! wynika ze strategii Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, której cele i działania ukierunkowane są na rozwój Regionu Łódzkiego. Program koncentruje się na wsparciu obszarów takich jak: nauka i edukacja, kultura i historia, zdrowie i sport, pomoc społeczna, bezpieczeństwo, ekologia oraz aktywne partnerstwo z lokalnymi społecznościami.

PGE GiEK Skra Bełchatów jest jedną z najbardziej utytułowanych drużyn siatkarskich w XXI wieku w Polsce i w Europie. W ciągu 23 sezonów bełchatowianie budowali swoją renomę w świecie sportu, zdobywając przy tym dziewięciokrotny tytuł Mistrza Polski, siedmiokrotnie Puchar Polski, dwukrotnie klubowe wicemistrzostwo świata oraz brązowy medal tych rozgrywek. Siatkarze czterokrotnie sięgali po medale rozgrywek Ligi Mistrzów. Przez lata w Skrze Bełchatów występowały się największe gwiazdy polskiej i zagranicznej siatkówki, m.in. najbardziej wartościowy zawodnik Mistrzostw Świata 2018 Bartosz Kurek oraz Mistrzowie Świata 2014 Karol Kłos i Michał Winiarski oraz reprezentujący Klub przez 17 sezonów Mariusz Wlazły. W nadchodzącym sezonie 2023/2024 PGE GiEK Skra Bełchatów stawia przed sobą nowe cele, które pomogą drużynie w powrocie na szczyt.


 

Zdjęcia: ŁSSE