Adamczyk Sebastian
17 Adamczyk Sebastian
Środkowy
Data urodzenia
28 lut 1999
Dołączył do klubu
2020
Narodowość
Polska
Data urodzenia
28 lut 1999
Dołączył do klubu
2020
Sezonów w klubie

3

Wzrost 208 cm
Waga 98 kg
Zasięg w bloku 325 cm
Zasięg w ataku 348 cm
Adamczyk to 22-letni środkowy, który swoje pierwsze kroki stawiał w młodzieżowych sekcjach EKS Skra.
 
Z bełchatowskim zespołem święcił zresztą sukcesy, bowiem w 2018 roku wywalczył mistrzostwo Polski juniorów oraz został najlepszym blokującym turnieju. Rodowity bełchatowianin spełnił swoje marzenie i po krótkim epizodzie w pierwszoligowym KPS Siedlce, w minionym sezonie został włączony do pierwszej kadry PGE Skry.

Co prawda Adamczyk nie miał wielu szans na grę (wystąpił tylko w trzech meczach PlusLigi, ale zanotował też debiut w Lidze Mistrzów), to codzienne treningi dały mu wiele doświadczenia i możliwości rozwoju. To sprawia, że środkowy może stawać się lepszym siatkarzem i swoją szansę wykorzystuje. Ciężka praca i ambitne podejście do swoich zadań sprawiło, że zarząd klubu postanowił przedłużyć umowę z młodym środkowym.

- Cieszę się, że przez najbliższe dwa lata będę mógł dalej rozwijać się w tak mocnym zespole, jak PGE Skra Bełchatów. Na każdym kroku starałem się udowodnić, że warto na mnie stawiać i chyba przekonałem do siebie sztab szkoleniowy i zarząd klubu. Jestem młody, więc istotne jest dla mnie granie, jednak będąc częścią wielkiej drużyny z tak znakomitymi i doświadczonymi zawodnikami ciężko o regres. Nie ukrywam, że nie mogę się doczekać najbliższego sezonu, bo będę chciał już realnie powalczyć o miejsce w składzie. Poza tym, zagram w jednej drużynie z Aleksandrem Atanasijeviciem, który jest moim idolem z młodzieńczych lat - uśmiecha się Sebastian Adamczyk.
 
Osiągnięcia w PGE Skrze
1
Mistrzostwo Polski Juniorów

Poprzednie kluby
Klub Sezon Pozycja Kraj
KPS Siedlce 2019-2020 Środkowy Polska
BBTS Bielsko-Biała 2018–2019 Środkowy Polska
SMS PZPS Spała 2015-2018 Środkowy Polska
EKS Skra Bełchatów 2012-2015 Środkowy Polska