Patryk Czarnowski

Patryk Czarnowski

  • Podstawowe Informacje
  • Data urodzenia: piątek, 01 listopad 1985
  • Wzrost: 202 cm
  • Waga: 98 kg
  • Pozycja: środkowy
  • Zasięg w ataku: 365 cm
  • Zasięg w bloku: 334 cm
  • Poprzednie kluby: SALOS Ostróda, SMS Spała, AZS Olsztyn, Jastrzębski Węgiel, ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, Jastrzębski Węgiel, ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, PGE Skra Bełchatów
  • Narodowość: Polska

- Dlaczego PGE Skra Bełchatów? Mam świadomość, jaki to klub, co roku walczy o najwyższe cele. Nie raz miałem tego przykład, ponieważ wiele razy spotykałem się przeciwko bełchatowianom w finale – mówi nowy środkowy PGE Skry, Patryk Czarnowski.

Kiedy w sezonie 2004/2005 bełchatowianie sięgnęli po pierwsze złoto, Czarnowski był w składzie akademików i jako 19 latek zdobył swój pierwszy medal Mistrzostw Polski. Po trzynastu sezonach na polskich parkietach ma już w dorobku 12 takich krążków - tyle samo, co kapitan PGE Skry – Mariusz Wlazły! Środkowy dwukrotnie odbierał złoty medal, czterokrotnie srebrny i sześciokrotnie brązowy.

- Ze wszystkich rozegranych finałów, dopiero pierwszy raz wygrałem z PGE Skrą. Wcześniej stety, niestety bełchatowianie byli tym silniejszym zespołem. Apetyt rósł, kiedy wiele z tych rywalizacji rozpoczynaliśmy od wygranej w pierwszym spotkaniu. Często tutaj, w hali Energia. Nadzieje rosły, ale w kolejnych meczach PGE Skra była lepsza - wspomina.

O miejsce w składzie Czarnowski powalczy ze Srećko Lisinacem i Karolem Kłosem.

- To będzie zdrowa rywalizacja, znam chłopaków. Przed nami bardzo ciężka liga, która z roku na rok się wzmacnia. Wiele meczów jest na wysokim poziomie nie tylko między czołowymi drużynami, ale i zespołami ze środka i z dołu tabeli. Do tego dochodzi Liga Mistrzów. Sezon będzie bardzo wymagający, dlatego mocny skład będzie dla zespołu bardzo ważny – przyznaje środkowy, który zna się z kilka siatkarzami PGE Skry z występów w reprezentacji Polski.

- Kiedy zaczynałem, wielu z graczy PGE Skry grało w kadrze: Mariusz Wlazły, Karol Kłos, Bartek Kurek, także Grzegorz Łomacz, z którym zaczynałem przygodę w lidze na „głębszej wodzie”. Zespół jest mi bardzo dobrze znany, dlatego myślę, że współpraca będzie się układała.

Sponsor strategiczny

PGE

Szybki kontakt

Klub Piłki Siatkowej Skra Bełchatów S.A.

KPS Skra Bełchatów S.A.
ul. Dąbrowskiego 11
97-400 Bełchatów
POLAND

tel/fax: +48 44 739 89 80
www.skra.pl
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.