Autor: PGE Skra

Znamy terminarz Pucharu Świata z udziałem Polaków

Ostatnim turniejem reprezentacyjnym w trwającym sezonie kadrowym będzie Puchar Świata, który w dniach 1-15 października odbędzie się w Japonii. Znamy już rozkład meczów biało-czerwonych.

Termin zawodów dla naszych siatkarzy nie jest korzystny, ponieważ zmagania w Azji rozpoczną zaledwie... dwa dni po zakończeniu mistrzostw Europy, które są jednym z dwóch głównych celów kadry prowadzonej przez selekcjonera Vitala Heynena w tym sezonie. W podobnej sytuacji mogą być reprezentacje Włoch i Rosji, które również zagrają o medale czempionatu Starego Kontynentu i znalazły się w gronie ekip walczących o Puchar Świata.

O trofeum w Japonii zagrają również gospodarze, a także Argentyna, Brazylia, Stany Zjednoczone, Kanada, Iran, Australia, Egipt i Tunezja.

Biało-czerwoni pierwszy mecz rozegrają już 1 października, a na początek będzie czekała na nich reprezentacja Tunezji. Mecz zaplanowano na godz. 8 czasu polskiego. Kolejnymi rywalami naszej kadry będą Japonia (2 października, godz. 12.20), USA (4 października, godz. 8), Argentyna (5 października, godz. 5.30), Włochy (6 października, godz. 5.30), Rosja (9 października, godz. 8), Egipt (10 października, godz. 5.30), Australia (11 października, godz. 5.30), Brazylia (13 października, godz. 8), Kanada (14 października, godz. 5.30) oraz Iran (15 października, godz. 5.30).

Przypomnijmy, że zwycięstwo w Pucharze Świata nie daje automatycznego awansu do igrzysk olimpijskich.

fot. FIVB