Autor: Maciej Nowocień

Znamy rywali i terminy meczu Polaków w finale Ligi Narodów

Polscy siatkarze awansowali do turnieju Final Six Ligi Narodów, który w dniach 10-14 lipca odbędzie się w Chicago. Znamy rywali i terminy meczów biało-czerwonych w Stanach Zjednoczonych.

Polska znalazła się w grupie B, co oznacza, że zmierzy się z Brazylią i Iranem. W drugiej znalazły się drużyny USA, Rosji i Francji. Oznacza to, że biało-czerwoni, wśród których zapewne nie zabraknie zawodników PGE Skry (trener Vital Heynen wkrótce ogłosi skład), zmierzą się m.in. z reprezentacją Milada Ebadipoura, przyjmującego bełchatowskiej drużyny.

Pierwszy mecz Polacy rozegrają w środę, 10 lipca, a ich rywalem będzie Brazylia (23:30). Dzień później biało-czerwonych czeka natomiast mecz z Iranem (0:00). Jeśli awansują do strefy medalowej, półfinały zostaną rozegrane w sobotę, 13 lipca (0:00 i 3:00), a finały dzień później (22:00 i 1:00). Wszystkie godziny podane są według czasu polskiego.

Przypomnijmy, że w szerokiej kadrze reprezentacji Polski są Norbert Huber, Karol Kłos, Jakub Kochanowski, Grzegorz Łomacz i Artur Szalpuk. W sztabie szkoleniowym znajdują się natomiast trener Michał Mieszko Gogol (asystent selekcjonera), fizjoterapeuta Tomasz Pieczko i statystyk Robert Kaźmierczak.

fot. FIVB